MCE ve BIE Fuarları için kayıtlar sürüyor

Mart 2020’de, Türkiye ile İtalya arasındaki ticari ilişkileri geliştirmek amacıyla yenilenebilir enerji alanında düzenlenecek iki önemli fuara katılmak isteyen Türk firmalar için kayıt süreci devam ediyor.

1885’te Türk ve İtalyan iş adamları tarafından kurulan ve merkezi İstanbul’da bulunan İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası Derneği, iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesi ve güçlendirilmesi amacıyla faaliyetlerini sürdürüyor. Bu kapsamda 17-20 Mart 2020 tarihlerinde İtalya’nın Milano kentinde düzenlenecek Mostra Convegno Expocomfort (MCE) – Uluslararası Isıtma, Soğutma, İklimlendirme ve Yenilenebilir Enerji Fuarı ve Biomass Innovation Expo (BIE) Fuarı için kayıtlar sürüyor.

Dernekten konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre 2018’de, 325 bin metrekarelik bir alanda düzenlenen MCE ve BIE fuarlarında 2 bin 388 firma boy göstermiş, profesyonel katılımcıların sayısı 162 bini bulmuştu. Türkiye ise fuarların 2018 edisyonunda 119 katılımcı firma ve 4 bin 800 metrekare ile yer almıştı.

MCE ve BIE fuarlarının 2020 edisyonu için kayıtların sürdüğü açıklanırken Türkiye’nin partner ülke olması sebebiyle ülkemizden katılım sağlayacak firmalara özel fırsatlar sunulacağı da belirtildi. Açıklamada, MCE ve BIE fuarlarının Türkiye’deki promosyonunu yapan İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası Derneği katılım sağlayacak olan firmalara her konuda tam destek vereceğinin de altı çizildi. Fuarlarla ilgili daha fazla bilgi almak isteyenlerin İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası Derneği ile irtibata geçebilecekleri ifade edildi.

Öte yandan İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası Derneği’nin İtalya ve Türkiye’de ticari ilişkilere başlamak ya da güçlendirmek isteyen şirket ve kurumlara destek sağladığı da kaydedildi.