TOTAL’den 23 Nisan’ın 100. yılına özel reklam filmi

TOTAL, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. yılını özel bir reklam filmiyle kutluyor.

2020 Mart ayından itibaren OYAK bünyesinde hizmet veren TOTAL istasyonları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın temellerini atan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 1920’de Ankara’da açılışının 100. yılını anlamlı bir reklam filmiyle kutluyor.

“Bir çocuk hayal etti, çok sevdi, tüm kalbiyle sahiplendi. Küçücük bir çocuk koskoca dünyanın karşısına geçti. Bitmek tükenmek bilmeyen enerjisiyle tarihin akışını değiştirdi” sözleriyle başlayan animasyon filmde, gün doğarken bir tarla ve ekinleri yiyen kargaları kovalayan küçük sarı saçlı bir çocuk görülüyor.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün çocukluğuna ve dayısının Langaza’daki çiftliğinde geçirdiği günlere atıfta bulunan film, “Sadece tek bir çocuk ve onun güneş gibi parlayan hayalleri, bu ulusun tüm çocuklarına yarınları hediye etti” sözleriyle devam ediyor.  Film izleyenlere, tarihin yazıldığı bu topraklarda verilen bağımsızlık mücadelesini, ulusumuzun büyük fedakarlıklar sonucunda egemenliğine kavuştuğunu ve bunun ancak ulusumuzun geleceğini emanet ettiği çocuklarımızın hayallerinin peşinden azimle koşmasıyla mümkün olduğunu hatırlatıyor. Mustafa Kemal Atatürk’ün hikayesinin hepimize ilham olduğunu söyleyen reklam filmi, “Yolumuzu aydınlatan ışığıyla, nice 100 yıllara” sözleriyle sonlanıyor.

Total İstasyonları Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü Beril Cabı Günermengi, reklam filmi hakkında görüşlerini şöyle ifade etti:

“Total olarak her zaman Türkiye’ye değer katmak, ülkemize ve insanımıza en iyi ürün ve hizmetleri sunmak için çalışıyoruz. İçinde bulunduğumuz günler tüm dünya için zorluklarla geçiyor, ancak tarih bize aynı zamanda zor günlerden aydınlığa nasıl çıktığımızı da hatırlatıyor. Ulusal egemenliğimizin 100.yılında, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği,  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bu yüzden özel bir reklam filmi ile kutlamak istedik. Bu vesileyle şimdiden çocuk ve yetişkin herkesin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.”

Şirketten yapılan açıklamaya göre bir haftalık karakter tasarım çalışmaları sonrasında büyük bir ekip tarafından iki haftada sayfalarca el çiziminin renklendirildiği ve cel animasyon tekniğiyle kare kare hareketlendirildiği  FCB Artgroup imzalı filmin yapım sürecini Lunapark Film, yönetmenliğini ise Mustafa Coşar üstlendi.