sokağa çıkma yasağı akaryakıt istasyon

Sokağa çıkma yasağı bitiyor, tüm akaryakıt istasyonları açılıyor

Sokağa çıkma yasağının sona ermesiyle birlikte gece yarısından itibaren 31 ildeki tüm akaryakıt istasyonları (benzinlikler) yeniden hizmet vermeye başlayacak.

İçişleri Bakanlığı tarafından 31 il için üçüncü kez alınan ve bu kez 96 saati kapsayan sokağa çıkma yasağı, bu gece 24.00 itibariyle sona eriyor. 22 Nisan Çarşamba gecesi başlayan yasağın bu gece sona ermesiyle birlikte ülke genelindeki tüm akaryakıt istasyonları da yeniden hizmete açılacak.

İçişleri Bakanlığı tarafından üçüncü kez sokağa çıkma kısıtlaması getirilen şehirler şu şekildeydi: Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van ve Zonguldak.

Bilindiği gibi İçişleri Bakanlığı tarafından sokağa çıkma yasağıyla ilgili yayımlanan genelgede, yasak süresince her 50 bin kişilik nüfusa bir akaryakıt istasyonunun belirlenerek hizmet vereceği açıklanmıştı. Valilikler ve belediyeler tarafından belirlenen bu istasyonlar, dört gün boyunca hizmet vermişti.

23-24-25-26 Nisan günleri açık akaryakıt istasyonları