LUKOIL Petrol İşçileri Günü’nü kutladı

LUKOIL, akaryakıt sektöründe çalışanlarına minnettarlığını göstermek için her yıl Eylül ayının ilk pazar gününü Petrol İşçileri Günü olarak kutluyor.

LUKOIL, akaryakıt sektöründe çalışan ve emekleri sayesinde kesintisiz üretim ve hizmet anlayışı sağlayan tüm petrol sektörü çalışanlarına öncelikle kendisinin faaliyet gösterdiği ülkeler olmak üzere tüm dünyada minnettarlığını göstermek için her yıl Eylül ayının ilk pazar gününü sektör çalışanlarına adıyor. Her yıl Eylül ayının ilk pazar günü LUKOIL’in faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde Petrol, Gaz ve Akaryakıt Endüstrisi İşçileri Günü (Petrol İşçileri Günü), çeşitli akaryakıt sektörü temsilcileri ile birlikte coşkuyla kutlanıyor.

“ZORLAYICI ÇALIŞMA ŞARTLARI VAR”

LUKOIL’den yapılan açıklamada; “Jeologlar, sondaj işçileri, Ar-Ge uzmanları, inşaat departmanları, nakliye işçileri, teknoloji uzmanları, kısaca kariyerlerini petrol ve gaz endüstrisine bağlayan herkesin bayramı olarak kabul edilen Petrol İşçileri Günü’nün tarihi Sovyet Rusya’sı dönemlerine dayanıyor. Ağır sanayinin ana kollarından biri olan petrol endüstrisi, petrol ve gaz arama, kuyu açma, petrol ve ilgili gaz üretiminin yanı sıra petrolün boru hattı taşımacılığını da içeriyor. Bütün bu kollarda insan gücü son derece önemli. Ulusal ekonominin tüm sektörlerinin kesintisiz çalışması ve vatandaşların rahat yaşamları petrol, gaz ve akaryakıt sektörlerinin faaliyetlerine bağlı. Ancak, bu sektörlerde çalışanların çalışma şartları çok zor. Özellikle arama-tarama faaliyetleri, rafinaj uygulamalarındaki zorluk aşikar” denildi.

‘ÇALIŞAN MUTLULUĞU KALİTELİ HİZMET VE MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ’

Çalışan mutluluğunun kaliteli hizmet ve müşteri memnuniyeti için ne kadar önemli olduğunu vurgulayan LUKOIL Başkanı Vahit Alekperov, Petrol İşçileri Günü için yayınladığı mesajda, “-50 derecede ya da +40 derece sıcaklıkta çalışıp petrol çıkaran çalışanlarımızdan, petrolü işleyen, üretim güvenliğini sağlayan, benzin istasyonlarında LUKOIL’i temsil eden ve laboratuvarlarda çalışanlara varıncaya kadar herkese teşekkür ediyoruz” diyerek tüm çalışanların bu özel gününü kutladı.