sokağa çıkma yasağı

24 ilde sokağa çıkma yasağı bu hafta da uygulanacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dört haftadır çeşitli sürelerle uygulanan sokağa çıkma yasağının 9-10 Mayıs’ta da iki gün olarak devam edeceğini açıkladı.

9-10 Mayıs günleri açık akaryakıt istasyonları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24ilde 9-10 Mayıs tarihlerinde de sokağa çıkma yasağı uygulanacağını açıkladı. Kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Erdoğan, 8 Mayıs Cuma’yı 9 Mayıs Cumartesi’ye bağlayan gece saat 24.00’ten 10 Mayıs Pazar gecesi saat 24.00’e kadar sokağa çıkma yasağının yine uygulamada olacağını bildirdi. Geride kalan 4 haftada da hafta sonları ve resmi tatil günlerinde çeşitli sürelerle sokağa çıkma yasağı uygulanmıştı.

Belirli meslek grupları dışında tüm vatandaşları kapsayan kısıtlamanın uygulanacağı 24 il şu şekilde: Adana, Ankara, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Mardin, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van ve Zonguldak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 7 büyükşehirde ise kısıtlamanın sona erdirildiğini açıkladı. Buna göre Antalya, Aydın, Erzurum, Hatay, Malatya, Mersin ve Muğla’da bu hafta sokağa çıkma yasağı uygulanmayacak.

50 BİN KİŞİLİK NÜFUSA BİR AKARYAKIT İSTASYONU

Yine İçişleri Bakanlığı’nın sokağa çıkma yasağıyla ilgili genelgesinde her 50 bin kişilik nüfusa bir akaryakıt istasyonunun hizmet vereceği bildirilmişti. Yasak boyunca hizmet verecek istasyonlar, ilgili valilikler ve kaymakamlıklar tarafından belirlenmişti. Bu hafta da söz konusu uygulamanın devam etmesi ve yasak getirilen illerde hizmet verecek istasyonların valilikler/kaymakamlıklar tarafından kamuoyuna duyurulması bekleniyor.

Sokağa çıkma yasağında LPG ve akaryakıt istasyonları açık mı?