Dönüşümün adresi istasyonlar

EPDK verilerine göre kurumun şarj ağı işletmeci lisansı verdiği şirket sayısı 181’e yükseldi. Türkiye’de elektrikli araç şarj istasyonu sayısı 2024 yılı Ocak ayı itibarıyla 8 bin adede, şarj soketi sayısı ise 11 bin adede ulaştı. Hem fiziki koşulları hem altyapısıyla akaryakıt istasyonları bu dönüşüme adapte oluyor. ELEKTRİKLİ ARAÇ ŞARJ İSTASYONLARI SAYISI ARTMAYA DEVAM EDİYOR Türkiye’de […]

Dönüşümün adresi istasyonlar
Burak Karagöl
  • Yayınlanma5 Mart 2024 15:04
  • Güncelleme21 Mayıs 2024 16:36

EPDK verilerine göre kurumun şarj ağı işletmeci lisansı verdiği şirket sayısı 181’e yükseldi. Türkiye’de elektrikli araç şarj istasyonu sayısı 2024 yılı Ocak ayı itibarıyla 8 bin adede, şarj soketi sayısı ise 11 bin adede ulaştı. Hem fiziki koşulları hem altyapısıyla akaryakıt istasyonları bu dönüşüme adapte oluyor.

ELEKTRİKLİ ARAÇ ŞARJ İSTASYONLARI SAYISI ARTMAYA DEVAM EDİYOR

Türkiye’de elektrikli araç sayısının artmasına paralel olarak şarj istasyonları sayısı da artmaya devam ediyor. EPDK’nın verilerine göre, 2023 yılının başında Türkiye çapında 1719 şarj istasyonu varken, bu yıl Ocak sonu itibarıyla bu rakam 6 bin 58’e, soket sayısı ise 13 bin 160’a yükseldi. Yeşil şarj istasyonu sayısı ise toplam sayının üçte birini geçerek 2 bin 206’ya ulaştı.

AKARYAKIT İSTASYONLARI DÖNÜŞÜME HIZLI UYUM SAĞLADI

Fiziki koşulları, hizmet kalitesi ve altyapısıyla akaryakıt istasyonları bu dönüşüme hızlı bir şekilde adapte oluyor. Tüketicilerin şarj süresince konforlu vakit geçirebilmesi, kolay ulaşılabilirlik ve tüketicinin güven duyduğu markalara olan bağlılığı gibi sebeplerin de etkisiyle şarj hizmetleri için akaryakıt istasyonları gözde lokasyonlar olarak ön plana çıkıyor.

Haberin devamı için tıklayınız.