yevdes

YEVDES kapsamında belediye ve üniversite personeline eğitim

Belediyeler ve üniversiteler için Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Teknik Destek Projesi (YEVDES) kapsamında Ankara’da eğitim alacak 800 belediye ve üniversite personeli belirlendi.

Belediyeler ve Üniversiteler için Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Teknik Destek Projesi (YEVDES) kapsamında 25 Kasım 2019 – 27 Aralık 2019 tarihleri arasında basvuru.yevdes.org adresi üzerinden erişime açılan çevrimiçi başvuru aracı vasıtasıyla yapılan başvurular sonucunda Ankara’da düzenlenecek eğitimlere katılacak 800 kişi belirlendi.

2020 yılının Eylül ayında başlaması planlanan eğitim programı kapsamında enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji uygulamaları ve yatırımları ele alınacak. Eğitimler her biri en fazla 25 kişiden oluşan sınıflarda düzenlenecek. 8 hafta boyunca her hafta 25 kişilik 4 eğitim grubuna 7 gün boyunca eğitim verilecek. Katılımcıların yol, konaklama ve yemek giderleri proje bütçesinden karşılanacak.

Ankara’da bulunan tesis ve binalara yapılacak saha ziyaretleri ile desteklenecek eğitim programı kapsamında, farkı hedef grup ihtiyaçlarına göre üç farklı müfredat belirlendi. Buna göre belediye ve üniversitelerin ilgili departmanlarında görevli teknik ve idari personel yenilenebilir enerji ile ilgili konularda eğitim alacak.