Sanayide temiz enerji teknoloji yatırımları hız kazanıyor

Hem dünyada hem de ülkemizde temiz enerji teknoloji yatırımları artmaya devam ediyor. Depolamalı RES ve GES yatırımları, artan elektrikli araç ve şarj ağı noktası ve temiz teknoloji yatırımlarına yapılan teşviklerle Türkiye; yeşil dönüşüm için önemli adımlar atıyor. KÜRESEL PAZAR BÜYÜKLÜĞÜ YILLIK 650 MİLYAR DOLARA ULAŞACAK Temiz enerji, fosil yakıtlara olan bağımlılığı azaltarak çevre dostu bir […]

Sanayide temiz enerji teknoloji yatırımları hız kazanıyor
Burak Karagöl
  • Yayınlanma16 Kasım 2023 13:40
  • Güncelleme24 Kasım 2023 13:32

Hem dünyada hem de ülkemizde temiz enerji teknoloji yatırımları artmaya devam ediyor. Depolamalı RES ve GES yatırımları, artan elektrikli araç ve şarj ağı noktası ve temiz teknoloji yatırımlarına yapılan teşviklerle Türkiye; yeşil dönüşüm için önemli adımlar atıyor.

KÜRESEL PAZAR BÜYÜKLÜĞÜ YILLIK 650 MİLYAR DOLARA ULAŞACAK

Temiz enerji, fosil yakıtlara olan bağımlılığı azaltarak çevre dostu bir gelecek için kritik önem taşıyor. Yaşanan iklim değişikliklerine bağlı olarak küresel sıcaklıkların 1,5 derece ile sınırlandırılmasını hedefleyen iklim senaryosu raporlarında temiz enerji teknolojilerinin küresel pazar büyüklüğünün 2030 itibarıyla yıllık 650 milyar dolara ulaşacağı öngörülüyor.

TEMİZ ENERJİ YATIRIMLARI ÜLKE SANAYİSİ İÇİN İTİCİ GÜÇ OLDU

İklim değişikliği, çevresel sorunlar ve enerji talebinde yaşanan artış neticesinde temiz enerji teknolojilerine olan ihtiyaç giderek artıyor. Bu bağlamda, temiz enerji teknoloji yatırımları ülkemizde de artarak devam ediyor. Enerji verimliliği uygulamaları, yenilenebilir enerji ve ilgili teknolojiler ile yatırımlar ülke sanayisi için itici bir güç haline geldi.

Devamı için tıklayınız.