PETDER’in yeni Genel Sekreteri Köksal Onur İnci oldu

PETDER bünyesinde son sekiz yıldır “Genel Sekreterlik” görevini yürüten Niyazi İlter emekliye ayrılarak, görevini 15 Haziran 2021 itibariyle Köksal Onur İnci’ye devretti.

1996 yılında, petrol ürünlerinin (akaryakıt, yağlama yağları, LPG) üretimden tüketime kadar olan faaliyetler zinciri üzerinde çalışmalar yapmak amacı ile ülkenin önde gelen akaryakıt dağıtım şirketleri tarafından kurulan PETDER (Petrol Sanayi Derneği) Genel Sekreterliğine, Niyazi İlter’in emekliye ayrılmasıyla Köksal Onur İnci atandı.

PETDER Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Yılmaz, görev teslimi hakkında şu ifadeleri kullandı: “PETDER, 15 üyesi ve %85’ten fazla pazar payı temsil gücüyle, ülkenin her köşesindeki yaklaşık 25 milyon araca daha iyi akaryakıt, hizmet ve ürün sağlamak ve yaklaşık 85 milyon Türk vatandaşının ekonomik ve sosyal refahını daha da yükseltmek için paydaşlarıyla birlikte çalışmalarına 25 yıldır yoğun bir şekilde devam etmektedir.

Sayın Niyazi İlter’in sekiz yıllık PETDER Genel Sekreterliği süresince, sektörümüz hem birçok zorlukla karşılaştı, hem de birçok başarıya imza attı. Yönetim Kurulumuz adına, Sayın İlter’e bu süreçte verdiği tüm emekler için teşekkür ediyorum. 

Önümüzdeki dönemde, PETDER Genel Sekreterliğini Sayın Köksal Onur İnci üstlenecektir. Yönetim Kurulumuz, Sayın İnci’nin getireceği yeni ve güçlü enerji, komitelerimiz, deneyimli ve yetkin Dernek çalışanlarımızla birlikte, PETDER olarak güçlü, güvenilir, etkin, saygın ve öncü bir dernek olarak sektörümüzün gelişmesi adına faaliyetlerimizi geliştirerek sürdürmeye devam edeceğiz. Sayın İnci’yi üstlendiği bu önemli görev için tebrik ediyor, kendisine başarılar diliyorum”.

KÖKSAL ONUR İNCİ HAKKINDA

Köksal Onur İnci, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümü mezunu olup, Hacettepe Üniversitesi’nde Sayısal Finansman üzerine yüksek lisans yaptı. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) bünyesinde ‘Enerji Uzmanı ve Kurul Üyesi Danışmanı’ olarak toplamda 12,5 yıl süresince görev yaptı ve bu görevinin ardından da yaklaşık 2 yıl boyunca Akkuyu Nükleer A.Ş. bünyesinde ‘Kamu Kurumları ile İlişkiler Direktörü’ görevini yürüttü. İyi düzeyde İngilizce bilen İnci, evli ve 1 çocuk babasıdır.

NİYAZİ İLTER VEDA ETTİ

PETDER’de “Genel Sekreterlik” görevini sekiz yıldır yürüten Niyazi İlter’in veda yazısı ise şu şekilde oldu:

“Çok değerli PETDER Üyeleri, çalışma arkadaşlarım, sektör paydaşlarımız, dostlarım,

8 yıldır büyük bir mutluluk ve heyecanla yürüttüğüm PETDER Genel Sekreterliği görevimden bugün itibarıyla (15 Haziran 2021) ayrılıyorum. 

PETDER, bir Endüstri Mühendisi/Ekonomist olarak Nisan 1996’da başladığım çalışma hayatımın en uzun ve en keyifli, ama bir o kadar da yoğun ve zorlu dönemi oldu 

Bu dönemde benden hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen başta göreve başladığım dönemde YK Başkanı olan Sayın Ahmet Erdem olmak üzere Martin Thomsan’a, Selim Şiper’e ve Yüksel Yılmaz’a, YK Üyelerimize, Derneğimiz üyesi şirketlerin yönetici ve çalışanlarına, komitelerimiz üyelerine ve tüm sektör paydaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca benim her türlü titizlik ve hassasiyetime anlayışla karşılık vererek çalışmalarını başarıyla yürüten Derneğimizdeki mesai arkadaşlarıma da teşekkürü bir borç bilirim.

Sürekli çok yoğun bir tempoyla geçen 35 yıllık çalışma hayatımı tamamlıyor ve emeklilik hayatıma başlıyorum. Sağlığım izin verdiği sürece, çok farklı görevlerde elde ettiğim birikimlerimi paylaşmaya, ülkeme ve milletime yapabileceğim tüm katkıları daha esnek bir şekilde yapmaya devam edeceğim. 

Sizlere tekrar sonsuz şükranlarımı sunuyor, sağlıklı, mutlu, huzurlu ve başarılı uzun yıllar diliyorum.

Saygı ve sevgilerimle”