Filiz Öztürk KalDer’de Başkan Yardımcısı seçildi

OPET’in 2018 yılında başlattığı kadın istihdamını artırmaya yönelik projesi ‘Kadın Gücü’nün liderliğini yürüten OPET Yönetim Kurulu Üyesi Filiz Öztürk, düzenlenen genel kurulda Türkiye Kalite Derneği’nin (KalDer) Başkan Yardımcılığı görevine seçildi.

Mükemmellik kültürünü yaşam biçimine dönüştürerek Türkiye’nin rekabet gücünü ve refah düzeyini artırmak adına öncü çalışmalara imza atan Türkiye Kalite Derneği’nin (KalDer) yeni başkanı ve yönetimi belli oldu. KalDer’de 2009 yılından bu yana önemli görevler üstlenen Yılmaz Bayraktar, KalDer’in Yönetim Kurulu Başkanı seçildi. KalDer’in yeni yönetim kurulu ise cinsiyet dengesinin korunduğu, KOBİ ve özel sektör alanında, kamu, akademi dünyasının öncü isimleri ile sivil toplum kuruluşlarının deneyimli, kaliteye gönül vermiş temsilcilerinden oluştu. İstanbul’daki Titanic Business Kartal Otel’de düzenlenen genel kurul toplantısında, Bayraktar KalDer’in yeni yönetim kurulu başkanı seçilirken, Dr. Erhan Baş ve OPET Yönetim Kurulu Üyesi Filiz Öztürk başkan yardımcısı, Fatma Aydoğdu ise sayman olarak belirlendi.

PROJENİN HER ADIMINDA TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ

Yurtdışındaki çeşitli üniversitelerde Uluslararası Petrol Ticaret ve Fiyatlandırması konularında eğitim alan Filiz Öztürk, 1997 yılından bu yana OPET’te çeşitli görevler üstlendi. Öztürk sırasıyla Finans Müdür Yardımcısı, Perakende Satışlar Planlama Müdürlüğü ve İkmal Müdürlüğü görevlerini yürüttükten sonra, Zincir Mağazalar Direktörü, İkmal ve Teknik-Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. OPET’in 2018 yılında başlattığı kadın istihdamını artırmaya yönelik projesi ‘Kadın Gücü’nün liderliğini yürüten Öztürk, halen Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor. Öztük, projenin her adımında toplumsal cinsiyet eşitliği ekseninde çalışmalara imza atıyor. 

KalDer’in, gelecek çalışmalarında dönüşüm ve dijital gelişmeleri yakından takip ederek, yaratıcı ve yenilikçi fikirlerin destekçisi, uygulayıcısı olmayı sürdürürken Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı’nın EFQM modelinin, bir yönetim aracı olarak benimsemesi ve uygulaması için çalışmaya devam edeceğinin altı çizildi.