Bakan Dönmez, Samsun Enerji Koordinasyon Toplantısı’na katıldı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, bugün Samsun’daki programları için bir dizi ziyarette bulundu. İlk olarak Samsun Valiliği’ni ziyaret eden Bakan Dönmez, ardından ‘Enerji Koordinasyon Toplantısı’na katıldı. Toplantıda Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Samsun Milletvekilleri, Belediye Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşları ve YEDAŞ yetkilileri yer aldı. YATIRIMLAR HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ Enerji Koordinasyon Toplantısı’nda sunum yapan YEDAŞ […]

Bakan Dönmez, Samsun Enerji Koordinasyon Toplantısı’na katıldı
Kubilay Aydeğer
  • Yayınlanma18 Haziran 2021 17:46
  • Güncelleme18 Haziran 2021 18:07

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, bugün Samsun’daki programları için bir dizi ziyarette bulundu. İlk olarak Samsun Valiliği’ni ziyaret eden Bakan Dönmez, ardından ‘Enerji Koordinasyon Toplantısı’na katıldı.

Toplantıda Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Samsun Milletvekilleri, Belediye Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşları ve YEDAŞ yetkilileri yer aldı.

YATIRIMLAR HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ

Enerji Koordinasyon Toplantısı’nda sunum yapan YEDAŞ Genel Müdürü Hasan Yasir Bora, 2021-2025 yılı hedefleri, yatırım çalışmaları ve bakım onarım faaliyetleri hakkında Bakan Dönmez’i bilgilendirdi.

Toplantıda, 2020 yılında tamamlanan projeler ile 2021 yılı için yapılacak yatırım projeleri katılımcılarla paylaşıldı. Gelecek 5 yıllık tarife döneminde kırsal kesimlerde yapılan yatırımın ve bakımın yoğunlaşacağını ve buna bağlı olarak kesinti sayısında ve sürelerinde minimuma inilerek müşterilerine kaliteli ve kesintisiz enerji sağlanacağını söyleyen Genel Müdür Bora, “Dağıtım hizmetleri konusunda, en yeni teknolojik gelişmeleri izliyor ve sistemimize uyarlayıp tüketicilerimize sunarak elektrik akışında sürekliliği sağlıyoruz. Daha yoğun bir çalışma ile 2025 yılı hedeflerimizi tutturacağız. Böylece tüm paydaşlarımız ile koordineli bir şekilde gerçekleştireceğimiz çalışmaların sorumluluk alanımızda bulunan Samsun, Ordu, Çorum, Amasya ve Sinop illerine büyük değer katacağına inanıyorum” diye konuştu.