Çoruh EDAŞ çalışanları yangın eğitimi aldı

Çoruh EDAŞ çalışanları, herhangi bir risk durumunda kazaların önlenmesi ve anında olaya müdahale edilmesi amacıyla yangın eğitimi aldı. Çoruh EDAŞ, çalışan odaklı sürdürdüğü yaklaşımla, hizmet içi eğitimlerine devam ediyor. İş sağlığı ve güvenliğine yönelik olarak, herhangi bir risk durumunda kazaların önlenmesi ve anında olaya müdahale edilmesi amacıyla Çoruh EDAŞ Giresun İl Müdürlüğü çalışanları, Giresun İtfaiye […]

Çoruh EDAŞ çalışanları yangın eğitimi aldı
Kubilay Aydeğer
  • Yayınlanma18 Haziran 2021 15:50

Çoruh EDAŞ çalışanları, herhangi bir risk durumunda kazaların önlenmesi ve anında olaya müdahale edilmesi amacıyla yangın eğitimi aldı.

Çoruh EDAŞ, çalışan odaklı sürdürdüğü yaklaşımla, hizmet içi eğitimlerine devam ediyor. İş sağlığı ve güvenliğine yönelik olarak, herhangi bir risk durumunda kazaların önlenmesi ve anında olaya müdahale edilmesi amacıyla Çoruh EDAŞ Giresun İl Müdürlüğü çalışanları, Giresun İtfaiye Müdürlüğü tarafından teorik ve uygulamalı temel yangın eğitimi aldı. 

İtfaiye Çavuşu ve 1. Seviye Yangın Eğitici Eğitmeni Halil Kayhan ve İtfaiye Amir Vekili Adnan Aydın tarafından teorik ve uygulamalı olarak verilen eğitime ayrıca, Giresun İl Müdürlüğü ekipleri de katılım gösterdi. Eğitimde, acil durum ekiplerinin görev ve sorumlulukları, yanma ve yangın bilgisi, söndürme maddeleri ve söndürme teknikleri, olay yerindeki tehlikeler, yangın hortum dolabı ve taşınabilir söndürme cihazları hakkında hayat kurtarıcı bilgiler verildi. 

ÇORUH EDAŞ EKİPLERİNDEN BAŞARILI TATBİKAT

Teorik eğitimin ardından itfaiye görevlileri tarafından Çoruh EDAŞ Giresun İl Müdürlüğü ekibine tahliye ve söndürme tatbikatı yaptırılarak, kontrollü olarak çıkarılan yangına nasıl müdahale edileceği de uygulamalı olarak tatbik edildi. 

Eğitim sonunda Çoruh EDAŞ çalışanları Giresun Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü yetkililerine teşekkürlerini sunarken, kaliteli hizmet için iş sağlığı ve güvenliği çerçevesinde farkındalıkları görünür kılan eğitimlere devam edileceği vurguladı.