Asis Otomasyon 500 Bilişim Şirketi listesinde yapay zeka kategorisinde 3. sırada

Asis Otomasyon Türkiye’nin ilk Bilişim 500 sıralamasında Yapay Zeka kategorisinde 3., Türkiye Merkezli Üretici – IoT ve M2M kategorisinde 4. ve Hizmet – Kurulum / Bakım / Destek Hizmeti kategorisinde ise 7. oldu.

BT haber Şirketler Grubu tarafından yaptırılan ve Türkiye’de bilişim alanındaki kapsamlı araştırma olan  “İlk 500 Bilişim Şirketi Türkiye 2020 – Bilişim 500” Araştırması sonuçları pandemi nedeni ile dijital platformda yapılan ödül töreniyle açıklandı. 

Türk Bilişim Sektörüne hizmet vermeyi, iş dünyasının teknolojiyi daha etkin, bilinçli ve verimli kullanması için bilgilendirme araçları geliştirip sunmayı ilke edinen BThaber, Türk bilişim sektörünün ciroları itibariyle en büyük 500 şirketini genel ve faaliyet gösterdikleri alt kategoriler itibariyle sıralayan, pazar hakkında öngörü ve özellikleri belirleyen detaylı bir çalışmayı 22 yıldır her yıl kamuoyuna sunuyor. Türkiye bilişim sektörünün en önemli referansları arasında yer alan araştırma sonucunda alanındaki en başarılı bilişim şirketleri bu yıl da ödüllendirildi. 

2020 YILINDA SATIŞ GELİRİNE GÖRE İLK 500 BİLİŞİM ŞİRKETİ KATEGORİSİNDE ON SEKİZ BASAMAK YÜKSELDİ

Asis Otomasyon; Bilişim 500 Plus Yapay Zeka Kategorisinde 3., Türkiye Merkezli Üretici – Hizmet – Kurulum / Bakım / Destek Hizmeti kategorisinde 7.,Bilişim 500 Plus Türkiye Merkezli Üretici – IoT ve M2M kategorisinde geçen yıla göre altı basamak yükselerek 10. , Türkiye Merkezli Üretici-Hizmet kategorisinde iki basamak yükselerek 19. , Türkiye Merkezli Üretici Kategorisinde on beş basamak yükselerek 54. ve 2020 yılında satış gelirine göre ilk 500 Bilişim Şirketi kategorisinde on sekiz basamak yükselerek 160. oldu.

‘UZUN SOLUKLU PROJELER ÜRETMEYİ HEDEFLİYORUZ’

Konu ile ilgili açıklama yapan Asis Otomasyon Genel Müdürü Yusuf Kaya; “Biz her zaman inovatif düşünce yapımız, doğru zamanlama ve sonuç odaklı yaklaşımımız ile uzun soluklu projeler üretmeyi hedefliyoruz. Bunu başarabilmek için de hiç durmadan, ara vermeden çalışmaya ve üretmeye devam ediyoruz. Küresel bir teknoloji markası olma hedefimize de adım adım yaklaşmaktayız. Yapay zeka kategorisindeki başarımız da zaten bunu anlatmaktadır. Türkiye’ye katma değer sağlayacak projelerimizle yeni atılımlarımızın yankılarını çok yakında kamuoyu ile de paylaşmayı planlıyoruz” dedi.