Bu sektörde hareket hiç bitmez

Dünyada büyük bir siyasi ve ekonomik kriz var. Doğaldır ki ülkemiz de bu krizi en az hasarla atlatmanın uğraşı içinde… Türkiye’nin bulunduğu bölge özellikle her siyasi krizde en çok konuşulan, sonrasında da en çok etkilenen bölge.

Gelin dünyada yaşanan siyasi gelişmeleri bir kenara bırakalım. Ekonomiyi yazalım, konuşalım…

Petrol fiyatları artıyor…

Döviz kurları artıyor…

Eskisi gibi bir imzayla kredi alma dönemi bitti.

Bu ortamda petrol piyasasına baktığımızda ise tablo enteresan.

Hareket, rekabet son hızıyla devam ediyor.

İşte bu noktada Ankara’ya özel bir paragraf açmamız lazım. Petrol piyasası bu zor koşullarda bile Türk ekonomisindeki etki ve gücünü koruyorsa bunda en büyük etken EPDK’dır… Oyunu, oyun sahasını ve oyun kurallarını piyasanın ülkenin gerçeklerine göre yapılandırma başarısını gösteren EPDK büyük bir alkışı hak ediyor.

Bakın önümüzdeki altı ayda petrol piyasasında çok önemli gelişmeler olacak. Hareket bitmez dedik. Gerçekten çok hareketli bir ikinci yarı yaşayacağız 2019’da. Piyasaya direkt etki yapacak ortaklıklar, satın almalar ufukta görülüyor. Yine 2020 intifa yılı öncesinde bayilikler anlamında da yılın ikinci yarısı ilginç geçecek.

Petrol piyasasında piyasanın dününde olan, bugününde olan ve yarınında olmak isteyen oyunculara her zamanki tavsiyemizle yazımıza son verelim. Piyasaya, şirketinize bayilerinize inanmaya, güvenmeye ve yatırıma devam edin. Bu piyasaya yatırım yapanlar hiç kaybetmedi, kaybetmez de…

Petroleum İstanbul Haftası