‘UNITI Expo 2024’teki başarımız, global pazardaki konumumuzu daha da sağlamlaştırdı’

Asis Otomasyon, 14-16 Mayıs 2024 tarihlerinde Almanya/Stuttgart’ta gerçekleşen ve sektörün en prestijli fuarlarından biri olan UNITI Expo 2024’e katılarak sunduğu çözümleri ve hizmetleri sergiledi. Asis Otomasyon Sistemleri ve Asis Otomasyon’un sahip olduğu, akaryakıt pompaları sektöründe Türkiye’nin önemli firmalarından Mekser Petrol Ekipmanlarının ürünleri ile fuarda yer alan şirket, büyük ilgi topladı.

‘UNITI Expo 2024’teki başarımız, global pazardaki konumumuzu daha da sağlamlaştırdı’
SONER OKUR
  • Yayınlanma10 Haziran 2024 11:54

UNITI Expo 2024, 18 bin katılımcının 110 ülkeden geldiği ve 37 ülkeden 470 katılımcının yer aldığı etkileyici bir etkinlikle olarak sona erdi. Messe Stuttgart’ın son teknoloji tesislerinde gerçekleşen fuarda, 40 bin m²’den fazla sergi alanında öncü ürün ve hizmetler sergilendi.

Asis Otomasyon standı, ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. Özellikle dünya çapında bir sistem olduğunun altı çizilen CalibeX lazer tank kalibrasyon sistemi büyük ilgi topladı ve sistem hakkında yoğun bilgi talepleri alındı. Asis ekosistemi kapsamında yer alan CalibeX’in yanı sıra MobileX (Müşteri Tanıma Sistemleri), Pompa Otomasyon Sistemi, Tank Otomasyon Sistemi, Cyber® TTS (Taşıt Tanıma Sistemleri) ve Mekser Pompaları ile hava ve su saatleri de ziyaretçilerin dikkatini çekti. Asis standında Dış Ticaret Müdürü Orkun Kılıç, Uluslararası Proje Sorumlusu Erhan Özdamar ve Mekser Genel Müdürü Emir Kaya, global ve potansiyel müşterilere Asis ekosistemi ürünleri ve teknolojileri hakkında bilgi verdiler.

“ASİS OLARAK DÜNYA GENELİNDE TANINAN VE BİLİNEN BİR MARKA HALİNE GELDİK”

Fuarın ardından değerlendirmelerde bulunan Asis Dış Ticaret Müdürü Orkun Kılıç, Asis Otomasyon ürünlerine gösterilen ilgiden çok memnun olduklarını ve başarılı bir fuar geçirdiklerini belirtti. Kılıç, “Asis olarak artık dünya genelinde tanınan ve bilinen bir marka haline geldik. 58 ülkede 100 binden fazla CalibeX 3D tank kalibrasyon sistemi hizmeti sunduk, 18 ülkede 11 binden fazla istasyonda tank ve pompa otomasyon sistemlerimiz çalışıyor. Asis’in Ar-Ge yeteneği ve müşteriye özel proje geliştirme kabiliyeti artık dünya çapında konuşuluyor. Bu başarılarımızı daha da ileriye taşımak ve sürekli daha iyisini yapmak için çalışıyoruz ve inancımızla başarılı oluyoruz. Bundan sonra da aynı kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz” dedi.

‘ASİS BU BAŞARIYI DAHA İLERİYE TAŞIMAK İÇİN ÇALIŞMALARINA KARARLILIKLA DEVAM EDECEK’

Asis Dış Ticaret Müdürü Orkun Kılıç; “UNITI Expo 2024, sadece yenilikçi ürünlerin sergilendiği bir platform değil, aynı zamanda Asis Otomasyon’un uluslararası alanda kendini kanıtlama fırsatı bulduğu bir etkinlik olarak da öne çıktı. Asis’in iş ortakları ve katılımcılarla gerçekleştirdiği sayısız toplantı, şirketin global ağını genişletmesine ve uluslararası iş birliklerini güçlendirmesine olanak sağladı” diyerek sözlerine şöyle devam etti: “UNITI Expo 2024’te elde edilen başarı, Asis Otomasyon’un global pazardaki konumunu daha da sağlamlaştırdı. Fuarda sergilenen yenilikçi ürünler ve çözümler, Asis’in sektördeki öncü rolünü pekiştirdi. Asis Otomasyon, bu başarıyı daha ileriye taşımak ve sektördeki liderliğini sürdürmek için çalışmalarına kararlılıkla devam edecek. Biz Asis olarak artık dünyada da belli bir tanınmışlık ve bilinirlik seviyesine geldik. Dünyada da artık Asis’in Ar-Ge yeteneği, müşterilere özel proje geliştirebilme yeteneği konuşulur oldu. Global olarak kazandığımız bu seviyeyi aşmak, her zaman daha fazlasını yapmak için çalışmak da ilk hedefimiz, daha iyisini başaracağımıza hep inandık ve başardık. Bundan sonra da aynısını yapmaya devam edeceğiz.”