TÜSİAV Başkanı Veli Sarıtoprak: “Tüm şehirlerimiz akıllanacak”

7. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı (ICSG İstanbul 2019) Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlendi. ICSG İstanbul 2019’un ikinci gününde açılış konuşması yapan Türk Sanayici ve İş Adamları Vakfı (TÜSİAV) Başkanı Veli Sarıtoprak, 25-30 yıl içinde tüm şehirlerimizin ‘akıllanacağını’ belirti.

ICSG İstanbul 2019’un ikinci gününde açılış konuşmasını yapan TÜSİAV Başkanı Veli Sarıtoprak gelecekte tüm şehirlerimizin akıllı olacağını belirtti ve “Dünya şehirleri akıllanmak zorunda kalacak. Ya dönüşeceğiz var olacağız ya da yok olacağız. En başta şehirler dönüşecek. 25-30 yıl sonra tüm şehirlerimiz akıllanacak. Ben akıllı şehirleri şu sorunun bir cevabı olarak görüyorum: Günümüzde büyük veri, yapay zeka, nesnelerin interneti gibi yeni gelişen teknolojilerin şehirlerimize nasıl bir yansıması olacak? 25-30 yıl sonra tüm şehirlerimiz akıllanacaktır. Bu bir yarış olacak, göreceksiniz” dedi.

Açılış konuşmasının ardından Veli Sarıtoprak, HHB Expo Yönetim Kurulu Başkanı Şule Dadak’a üniversite öğrencilerine desteklerinden ötürü ve başarılı çalışmalarından dolayı şükran belgesi, Prof. Dr. Yılmaz Çamurcu’ya 7 yıl boyunca desteğini esirgemediği için TÜSİAV’ın üstün hizmet ve başarı belgesini verdi.

Spot Boru Gazı İthalat Miktarına İlişkin Usul ve Esaslar taslağı görüşe açıldı