“Amacımız nitelikli iş gücü kazandırmak”

Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi ve Limak Enerji Grubu’nun birlikte düzenlediği Türkiye’nin Enerji Akademisi programına katılan öğrenciler sertifikalarını aldılar. Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Başkanı Dr. Tamer Atabar, Limak Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Batuhan Özdemir ve Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Özkan sertifika töreninde birer konuşma yaptılar.

 

“NİTELİKLİ İŞ GÜCÜNÜN ÖNEMİ ARTTI”

 

Üniversitelerin öğrencilere eğitim vermenin yanı sıra çözüm üretme yönünde çok yönlü görevleri olduğunu belirten Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Başkanı Dr. Tamer Atabar, “Nitelikli iş gücünün önemi daha da artmıştır. Dünyada yaşanan globalleşme süreci ile rekabet artmış ve kalite ön plana çıkmıştır. Günümüzde eğitimli iş gücü önemli bir rekabet haline gelmiştir. Gençlerimizin istihdamına katkı sağlayacak Türkiye’nin Enerji Akademisi kalifiye iş gücünün yetiştirilmesine katkı sağlamıştır. Limak Enerji Grubu ile merkezimiz olarak böyle bir projenin parçası olmaktan büyük onur ve gurur duyuyoruz” dedi

 

“EĞİTİM VE İSTİHDAM ALANLARINA YÖNELİYORUZ”

 

Limak Şirketler Grubu olarak 41 yılı geride bırakmanın gururunu yaşadıklarını dile getiren Limak Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Batuhan Özdemir, “Ülkemizin ekonomik ve sosyal kalkınmasına destek vermemiz ile gurur duyuyoruz. Öncelikle eğitim ve istihdam alanlarına yöneliyoruz. Çünkü biliyoruz ki güçlü yarınlar ancak bilgiyi doğru kullanan siz gençlerle olacaktır. Bugün burada olmamızın nedeni ise ülkemize, enerji sektörüne nitelikli iş gücü kazandırma amacımızdır. Türkiye’nin Enerji Akademisi Türkiye’nin genelinde tüm başarılı mühendis öğrencilerine eşit şekilde fırsat sunmak. Akademinin diğer bir önemli olayı da mühendisliğin erkek işi algısını ortadan kaldırmak. Akademimizin yüzde 30’unun kız öğrencilerden oluşmasına karar verdik. Kosava’da işletmesini yapmakta olduğumuz havacılık akademisini hayata geçirdik. Türkiye’de Limak Vakfı’nı kurarak daha fazla kadın mühendisi yetiştirmesi için Türkiye’nin Mühendis Kızları programını başlattık” diye konuştu.

 

“PROGRAMIN TEMELİ AKTİF VE ÖĞRENEN BİREY OLMAK”

 

Sertifika töreninde söz alan Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Özkan “150 yılı aşkın birikimi ile Boğaziçi Üniversitesi kaliteli eğitim ve topluma yönelik bilgi paylaşımı ile yeni nesil üniversite anlayışının öncü üniversitelerindendir. Yaşam boyu eğitim anlayışı ile sadece kendi öğrencilerine değil her kesimden öğrenci ile projelerde yer almaktan mutluluk duyuyor ve Limak Enerji’ye teşekkür ediyoruz. Katılımcılar kendi alanlarının dışındaki mühendislik alanları ile de tanışarak bakış açılarını genişletme imkanı buluyorlar. Programın temelinde aktif ve öğrenen birey olma anlayışı var. Bu tür çalışmalara bundan sonra da devam edeceğiz. Söz konusu işbirliği için Yaşam Boyu Eğitim Merkezi ve Limak Enerji Grubunu kutlar bu tür çalışmaların devam etmesini temenni ederim” şeklinde konuştu.

 

Galeri için tıklayınız…