MOGAN

MOGAN Enerji’ye ‘En İyi Jeotermal Enerji Santrali’ ödülü verildi

MOGAN Enerji’ye bağlı olarak faaliyetlerini yürüten Gürmat Elektrik Üretim A.Ş.’nin Efe 8 JES projesi, Türkiye enerji sektörünün Oscar’ları olarak nitelendirilen ICCI Enerji Ödülleri Töreni’nde Jeotermal Enerji Santralleri kategorisinde ‘En İyi Jeotermal Enerji Santrali’ ödülüne değer görüldü.

MOGAN Enerji, Gürmat Elektrik Üretim A.Ş.’nin bünyesinde faaliyet gösteren Efe 8 JES projesi ile ICCI-Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı kapsamında verilen Enerji Sektörü Oscar Ödülleri Töreni’nde Jeotermal Enerji Santralleri kategorisinde ‘En İyi Jeotermal Enerji Santrali’ ödülüne layık görüldü.

EFE 8 JES 50,00 MWE KURULU GÜCE SAHİP

ICCI – Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı kapsamında bu yıl 10’uncusu düzenlenen Enerji Sektörü Oscar Ödülleri, Türkiye’nin ve bölgenin enerji sektöründeki en prestijli uluslararası etkinliklerinden biri olarak nitelendiriliyor. Şirketin iştiraklerinden Gürmat Elektrik tarafından işletilen Efe 8 JES projesi, 50,00 MWm/50,00 MWe kurulu güce sahip jeotermal enerji santrali olarak Aydın’da faaliyet gösteriyor.

YENİLENEBİLİR VE GÜVENİLEBİLİR ENERJİ YATIRIMLARI

Ödül töreninin ardından açıklamalarda bulunan MOGAN Enerji Genel Müdürü Ali Karaduman, “Türkiye’nin en büyük enerji yatırımcıları arasında yer alıyoruz. Sürdürülebilir bir gelecek için yerli ve yenilenebilir enerji yatırımları ile ülkemiz ekonomisine katkıda bulunuyoruz. Yenilenebilir, temiz enerji kaynaklarıyla güvenilir, yenilikçi hizmet ve çözümler sunarak insanlığa, çevreye, mevzuata ve evrensel değerlere olan sorumluluklarımızı yerine getirmek üzere çalışıyoruz. Bu vizyonumuzun bir parçası olarak hayata geçirdiğimiz Efe 8 JES projemizin ödüle değer görülmesi bizleri oldukça memnun etti. Bu ödül, şirketimizin büyüme hedefleri doğrultusunda özenle görevlerini yapan, projelerimizin her bir detayı için özveriyle çalışan tüm çalışma arkadaşlarımızın emeğinin ürünüdür. Bu vesileyle hepsine teşekkür ediyorum” dedi.