Türkiye Enerji Zirvesi

Fitch, Başkent EDAŞ’ın kredi notunu belirledi

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings; Başkent EDAŞ’ın ulusal uzun vadeli kredi notunu AA (tur) olarak belirledi. Yapılan açıklamada Başkent EDAŞ’ın mevcut yılda beklenenden daha hızlı performans sergilediğine dikkat çekilirken, yeni varlıkların devreye sokulmasıyla yüzde 11,91’lik reel getiri elde ettiği belirtildi

 

Enerjisa’nın, dağıtım şirketi Başkent EDAŞ’ın ulusal uzun vadeli kredi notu değerlendirildi. Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Başkent EDAŞ’ın ulusal uzun vadeli kredi notunu AA (tur), görünümünü durağan olarak belirledi. Enerjisa’nın güçlü yapısına dikkat çekilen açıklamada, kredi notunun, Başkent EDAŞ’ın düzenli faaliyetleri, öngörülebilir nakit akışları ve deneyimli hissedarlarıyla desteklendiği belirtiliyor. Fitch Ratings, Başkent EDAŞ’ın mevcut yılda beklenenden daha hızlı performans sergilediğine dikkat çekerken, yeni varlıkların devreye sokulmasıyla yüzde 11,91’lik reel getiri elde ettiğini ifade ediyor.

 

“BAŞARILARIMIZI SÜRDÜRMEYE DEVAM EDİYORUZ”

 

Enerjisa Dağıtım Şirketleri Genel Müdürü Murat Pınar, konuya ilişkin şunları söyledi: “Başkent EDAŞ olarak sektörel tecrübemizden ve güçlü finansal yapımızdan aldığımız güçle mevcut başarılarımızı sürdürmeye devam ediyoruz. Kesintisiz ve sürdürülebilir elektrik dağıtım hizmeti vermek için gerçekleştirdiğimiz yatırım ve projelerin bu başarıda büyük rolü var. Sektörümüze yaptığımız yatırımlar ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarımızın başarımızda süreklilik arz ettiğini görmek bizi çok mutlu ediyor. Önümüzdeki dönemde de sektörümüze katma değer sağlayacak projelerin ve bu sektörü kalkındıracak yatırımların altına imza atmaya devam edeceğiz.”