Sunpet bayileri Antalya’da buluştu

 OPET’in ikinci markası Sunpet’in bayileri ‘Yolların Güneşi’ konseptiyle 2 – 4 Nisan 2017 tarihlerinde Antalya Regnum Carya Golf & Spa Resort’ta bir araya geldi.  OPET’in üst düzey yöneticilerinin konuşmalarıyla başlayan bayi buluşması kapsamında bayilere yönelik farklı aktiviteler  de düzenlendi.

Antalya Regnum Carya Golf & Spa Resort, bu kez Sunpet bayilerine ev sahipliği yaptı. Anadolu’nun dört bir yanından gelen Sunpet bayileri, markanın kuruluşunun 15’nci yılı nedeniyle bir araya gelirken, OPET üst düzey yöneticilerinin konuşmalarından oluşan ‘bayi buluşması’ sonrası çeşitli aktivitelere katılma imkanı buldular.

Bayi buluşması kapsamında OPET Yönetim Kurulu Kurucu Başkanı Fikret Öztürk, OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten Öztürk, OPET Genel Müdürü Cüneyt Ağca, markaya ilişkin değerlendirmelerde bulunurken bölüm yöneticileri de sektördeki gelişmeleri ve yeni projeleri anlattılar. Karadeniz’e Komşu Ülkeler, Balkan Ülkeleri ve Orta Asya Ülkeleri Merkez Bankası Başkanları Toplantısı’  için Regnum Carya’da bulunan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek de toplantının bir bölümüne konuk olarak akaryakıt sektörüne ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Projelere ait stantlarda departman görevlileri, gün boyu bayilerin sorularını yanıtladı. Toplantıların son bölümünde ise 10, 15 ve 20 yıllık bayilere teşekkür plaketleri takdim edildi.

OPET YÖNETİM KURULU KURUCU BAŞKANI FİKRET ÖZTÜRK: ‘GELECEĞE YATIRIM YAPARAK YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ’

OPET Yönetim Kurulu Kurucu Başkanı Fikret Öztürk

OPET Yönetim Kurulu Kurucu Başkanı Fikret Öztürk, “Ben de sizler gibi sektördeki yolculuğuma Anadolu’dan başladım. Yıllar yılı kararlıkla bu noktaya geldik. 1992’de OPET’i kurduk. 2002’de Koç Holding ile yüzde 50 ortak olduk. Aynı yıl Sunpet markasını kurduk. Sunpet markamız da bizim göz bebeğimiz. Bugün OPET, 11 yıl üst üste tüketicilerin beğenisini kazanan bir marka olarak liderliğe oynuyor. Siz değerli Sunpet bayilerimizle birlikte geleceğe yatırım yaparak bu ülkenin kalıcı yerli şirketi sıfatıyla her gün biraz daha büyüyerek yolumuza devam edeceğiz. OPET markası olmak demek yüksek standartları sürdürmek demek. Biz bugüne kadar bayilerimizle uyumlu bir şekilde çalışarak, hizmet kalitesini en üst düzeyde tutarak ve sosyal sorumluluğa önem vererek Türkiye’nin sevilen ve en beğenilen akaryakıt markası olduk. Siz değerli Sunpet bayilerimizden de beklentimiz hizmet kalitenize, istasyonlarınızın temizliğine önem vermeniz… Çünkü Sunpet demek aynı zamanda OPET demek. Bayilerimiz kazansın ki birlikteliğimiz devam etsin diyoruz. Hep birlikte çalışacağız, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sosyal sorumluluk projelerimizle ülkemize olan borcumuzu ödemeye devam edeceğiz. Ülkemiz güçlendikçe biz de güçlü oluruz.”

OPET YÖNETİM KURULU ÜYESİ NURTEN ÖZTÜRK: ‘İSTASYONLARIMIZDA GÜLER YÜZÜ EKSİK ETMEYELİM’

OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten Öztürk

OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten Öztürk; “1992’de iki kişi olarak çıktığımız yolculukta öyle bir şirket kuralım ki bütün Türkiye’ye uluslararası firmalardan daha iyi hizmet verelim dedik. OPET olarak topluma duyarlı, hizmete önem veren bir şirket olduk. Sunpet markamızla Anadolu insanımıza, en ücra köşelerde hizmet veriyoruz. İnsanlar artık OPET’i duyduklarında istasyona güvenle geliyorlar. Sunpet istasyonlarımızda da aynı kalitede hizmet verelim ki, insanlar istasyonlara girdiklerinde burası da OPET markası, güvenle gelelim desinler. Biz yıllardır birçok sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdik. Özellikle 17 yıldır devam eden Temiz Tuvalet Kampanyamız tuvaletlerin TSE standartlarına kadar belirlediğimiz, tüm Türkiye ve yurtdışında eğitimler yaptığımız ve birçok ödül aldığımız bir proje oldu.  Sizlerle de birlikte geleceğe koşmak istiyoruz. Diliyoruz ki, Sunpet istasyonlarında da Temiz Tuvalet Kampanyamızı uygulayalım, istasyonlarımız tertemiz olsun, güler yüzü eksik etmeyelim” dedi.

OPET GENEL MÜDÜRÜ CÜNEYT AĞCA: ‘AMACIMIZ SUNPET MARKAMIZI DAHA  YUKARILARA TAŞIMAK’

OPET Genel Müdürü Cüneyt Ağca

OPET Genel Müdürü Cüneyt Ağca ise toplantı kapsamındaki konuşmasına akaryakıt piyasasında yaşanan son gelişmelere değinerek başladı. Cüneyt Ağca; “Bu yılın bizler için ayrı bir önemi var. Bu yıl Sunpet’in 15’inci kuruluş yılı, aynı zamanda OPET’in de 25’inci yılı. Biz OPET ile Sunpet markalarımızı asla  birbirinden ayırmıyoruz. Tüm ekip olarak amacımız Sunpet markamızı daha da yukarılara taşımak. Bugün 438 Sunpet istasyonumuzla Türkiye’nin her yerinde müşterilerimize 7/24 kaliteli hizmet vermeye aralıksız devam ediyoruz. Müşteri memnuniyetini ve Sunpet istasyonlarına yeni müşteriler kazanma hedefimizi; hizmet kalitemizle, marketlerimizin 24 saat açık olmasıyla ve temiz tuvaletlerimizle sağlayacağımıza kesinlikle inanıyoruz. Bu standartları sağlayan her Sunpet istasyonumuza sonuna kadar destek olacağız. Sizler OPET şirketinin bir markasısınız. Sunpet’le yıllardır olduğu gibi bundan sonra da ileriye hep birlikte yürüyeceğiz” açıklamasında bulundu.

BAŞBAKAN YARDIMCISI MEHMET ŞİMŞEK: ‘KAYIT DIŞININ ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ’

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek

Toplantıya Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, konuk oldu ve akaryakıt sektörüyle ilgili merak edilen soruları cevapladı. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek şöyle konuştu: “Böyle önemli ve verimli bir toplantıda bulunmaktan memnuniyet duyuyorum. Gerçekleştirilen sunumlar ve konuşmalar OPET ve Sunpet ailesinin kurumsal altyapısının ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor.  Akaryakıt sektöründe cezalar ağır ve ciddi bir denetim var. Bu nedenle mevzuatlara uymak önemli. Özellikle kayıt dışı akaryakıt satışı ile mücadele noktasında birçok tedbirler alınıyor. Kayıt dışı satış sonucu yaşanan ciddi bir vergi kaybı var. Bu noktada en üzücü olan, bu durumun haksız rekabete neden olması. Kayıt dışılık kalıcı refah artışının önündeki en büyük etkendir. Gerek EPDK gerek Maliye Bakanlığı ile birlikte bu konunun önüne geçmek için çalışacağız.”

NURTEN ÖZTÜRK’LE 5 ÇAYI

Bayi buluşmaları kapsamında OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten Öztürk, bayi eşleriyle bir araya gelerek sohbet etti.

Bayi eşleri ile tek tek ilgilenen Öztürk, kadınların iş hayatında aktif rol almaları gerektiğine dikkat çekti ve “bayi eşlerimizi de istasyonlarda görelim, kadınlarımızla birlikte dayanışmayla çalışalım” çağrısında bulundu.

Özellikle sosyal sorumluluk projelerinde kadın duyarlılığıyla fark yaratılacağına dikkat çeken Öztürk, bayi eşlerinden gelen sorulara içtenlikle yanıt verdi.