PO Tırı, Kocaeli ve İzmir’de yolun ustaları ile buluştu

Petrol Ofisi’nin ağır vasıtalara özel ürettiği ve yüzde 50’ye varan oranlarda daha az yağ eksilten ürünü MAXIMUS 10W-40 için yapılan Türkiye turunun Kocaeli ve İzmir ayağı düzenlendi. Etkinliklerde uzun yol ve toplu taşıma şoförlerine yeni yağ teknolojileri hakkında eğitim verilirken, çeşitli aktiviteler de gerçekleşti.

 

Petrol Ofisi, motor yağlarında eksiltmeyi yüzde 50’ye varan oranda azaltan ürünü MAXIMUS 10W-40 için Türkiye çapında bir tanıtım ve bilgilendirme turu düzenliyor. Tur kapsamında bilgilendirme amaçlı kullanılan Petrol Ofisi MAXIMUS Eğitim Tırı, 9 Mayıs’ta Kocaeli’nde, 18 ve 19 Mayıs’ta ise İzmir’de yolun ustalarını ağırladı.

 

ÜRÜN VE MOTOR İLE İLGİLİ TEKNİK EĞİTİM DE VERİLDİ

 

Kocaeli’ndeki etkinlik Derince Şehiriçi Taşıma Kooperatifi’nde, İzmir’deki etkinlikler de Aliağa 32 No’lu Kamyoncular Kooperatifi’nde ve Tunçbilek Kooperatifi’nde düzenlendi. Her iki etkinlik kapsamında MAXIMUS 10W-40’ın kullanıcılara sağladığı avantajlar anlatılırken, ürün ve motor ile ilgili teknik eğitim de verildi. Etkinliklerde ayrıca eğlenceli aktiviteler de düzenlendi.

 

AĞIR VASITALARA ÖZEL OLARAK GELİŞTİRİLDİ

 

Konuya ilişkin yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi; “Türkiye turu kapsamında tanıtılan yeni nesil MAXIMUS 10W-40, Petrol Ofisi Teknoloji Merkezi (POTEM) tarafından yapılan kapsamlı üretim geliştirme faaliyetleri sonucunda, en zorlu yol ve mevsim şartları gözetilerek, ağır vasıtalara özel olarak geliştirildi. Yeni nesil MAXIMUS 10W-40, yüzde 50’ye varan oranda daha az eksiltme teknolojisi sayesinde uzun yolun ustalarına ekstra performans ve güç sağlıyor”