Kadoil’den engelsiz destek

Kadoil’in toplumda engelsiz bir yaşam için farkındalık yaratmak adına gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesi kapsamında ana sponsor olduğu Şehitkamil Ampute Futbol Takımı 1.Lig’de şampiyonluk kupasını kucakladı.

 

Kadoil sosyal sorumluluk anlayışı kapsamında spora ve sporcuya destek vermeye devam ediyor.

 

SEZON ŞAMPİYONU OLDULAR

 

Kadoil’in sosyal sorumluluk projesi kapsamında sponsor olduğu Şehitkamil Ampute Futbol Takımı 1. Lig 2. Grupta 2016-2017 sezon şampiyonluğunu ilan etti. Yeşil beyaz renkleri ile Şehitkamil Ampute Futbol Takımı, Esenyurt Engelligücü karşısında galibiyet aldı.

 

KADOİL’DEN TAM DESTEK

 

Kadoil, Şehitkamil Ampute Futbol takımına kurulduğu yıldan bu yana desteklerini sürdürerek takımın bu sezon gelen şampiyonluğunun da ortağı oldu.

 

SPORSEVERLER FİNAL MAÇINDA

 

Ligin bitimine 4 hafta kala Gaziantep Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Abdulkadir Gözegir, Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir ile birçok engelli dernek başkanları ve sporseverlerin katıldığı Esenyurt Engelligücü maçını Kadoil Şehitkamil Ampute Futbol Takımı 5-1 aldı.

 

Karşılaşmanın ardından düzenlenen törende Kulüp Başkanı Şükrü İnal sezon başında belirledikleri hedefe yılmadan, var güçleriyle çalışarak ve namağlup olarak ulaştıklarını söyledi. Başarılarının arkasında Kadooğlu Holding’in gücü olduğunu vurgulayan İnal; Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadooğlu ve tüm çalışanlarına teşekkürlerini ileterek, spor ve sporcuya olan destekleri nedeniyle kazandıkları kupayı Kadoil ailesine ithaf ettiğini söyledi.

 

‘HAYATIN İÇİNDE ENGELSİZ BİR YAŞAM, DÜŞÜNCELERİMİZDEKİ ENGELLERİ AŞMAKLA BAŞLAR’

 

Kadooğlu Yağ Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Kadooğlu Şehitkamil Ampute Futbol Takımı’nın kazandığı galibiyetten ötürü duydukları memnuniyeti dile getirdi. Mustafa Kadooğlu; “Holding olarak sosyal sorumluluk projelerimizden biri olan Şehitkamil Ampute Futbol takımına verdiğimiz destekten gurur duyuyoruz, hayatın içinde engelsiz bir yaşam, düşüncelerimizdeki engelleri aşmakla başlar. Engelli olmak, hayatı yaşamaya engel değildir”  diye konuştu.

 

ŞEHİTKAMİL AMPUTE FUTBOL TAKIMI 2012 YILINDA GAZİANTEP’TE KURULDU

 

İkinci Dünya Savaşı sonrası gaziler öncülüğünde başlayan ampute futbol 1998 yılından bu yana dünyada ve Avrupa’da şampiyonalar düzenlenerek devam ediyor. Türkiye’de Ampute Futbol 1990’larda ordudaki gazileri rehabilitasyon amacıyla başladı. Şehitkamil Ampute Futbol takımı 2012 yılında yine gazileri rehabilite etmek amacıyla Gaziantep’te kendi imkanlarıyla var oldu. Daha sonra Kadooğlu Holding sponsorluğunda maddi ve manevi destekle güçlendi. Şehitkamil Ampute Takımı hali hazırda 5 gazi ve 1 yabancı oyuncularıyla mücadelelerine devam ediyor.