Petrol Ofisi Migrosjet ile yatırımlarını sürdürüyor

 Migros ile yaptığı işbirliğiyle istasyonlarını Migrosjet marketleri ile bir araya getiren Petrol Ofisi, son olarak Bursa Nilüfer’de hizmete açtığı Erkler Akaryakıt ile bu alandaki yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor.

Migrosjet markasıyla açtığı istasyonlarla yatırımlarını sürdüren Petrol Ofisi, Bursa’nın Nilüfer ilçesinde faaliyet gösteren Erkler Akaryakıt İstasyonuyla, müşterilerini Migrosjet markasıyla tanıştırdı. Açılış törenine; Petrol Ofisi Orta Anadolu Yatırım ve Satış Müdürü Tarık Özüölmez, Petrol Ofisi Akaryakıt Dışı Satışlar Müdürü Gökhan Eser, Petrol Ofisi Market Projeleri Müdürü Ahmet Umut Cömert, Erkler Akaryakıt ortaklarından Ömer Erk ve Şaban Erk’in yanı sıra Migros yetkilileri ile birlikte çok sayıda davetli katıldı. Açılış töreni ve kurdele kesiminin ardından Migrosjet Mağazası ve istasyonu gezen davetliler, mağazadan alışveriş yaparak, açılış sonrası istasyon sahiplerine hayırlı olsun temennisinde bulundular.

‘PETROL OFİSİ VE MİGROS’UN DESTEĞİNİ ALMAYI TERCİH ETTİK’

Şaban Erk: Aile olarak 60’lı yıllardan beri sektördeyiz. Mevcut istasyonumuzda 92 yılından beri faaliyet gösteriyoruz. 24 yıl sonra kabuk değiştirmek istedik.  İstasyonumuza hareket gelmesini istedik. Bu kapsamda Petrol Ofisi ile işbirliğine gittik. Petrol  Ofisi’ni tercih ederken, Migros ile olan işbirliği kararımızı çok etkiledi. Sektör değişiyor, istasyonlar içerisinde artık tek bir markanın yeterli olmadığını düşünüyorum. Başka markaların da yer aldığı işbirlikleri daha çok avantajlar sunuyor. Gerek market satışlarında, gerekse diğer yan faaliyetlerde bilinen markalarla işbirliği yapmak, satışlara önemli katkılar sunuyor. Eskiden işler bireysel olarak yürüyordu. Müşterilerle birebir ilgileniyorduk. Artık şehir de büyüdüğü için, insanların bizlerden beklentileri de değişti. Bu ilişkileri sürdürülebilir kılmak için, Petrol Ofisi ve Migros’un desteğini arkamıza almayı tercih ettik. Yeni açtığımız istasyonla beraber, Petrol Ofisi’nin mevcut müşterilerinden ve diğer müşteri potansiyelinden daha fazla istifade etmeyi düşünüyoruz.

‘İŞBİRLİĞİMİZ SATIŞLARIMIZA ÖNEMLİ KATKI YAPACAK’

Ömer Erk: Biz 1968 yılından bu yana 3 kuşaktır akaryakıt istasyonu işletmeciliği yapıyoruz. Bugün açılışın yaptığımız yeni istasyonumuzla artık Petrol Ofisi ve Migrosjet markalarıyla hizmet vermeye devam edeceğiz. Petrol Ofisi, sektörün en önemli firmalarının başında geliyor. Petrol Ofisi’nin satışlarımıza çok önemli katkı yapacağını düşünüyoruz. Biz de bu amaçla Petrol Ofisi’ni tercih ettik.  İstasyonumuzun yapım aşamasında, ana dağıtım firmamız Petrol Ofisi’nden önemli destekler aldık. İstasyonumuzun zaten kurulu bir düzeni vardı. Özellikle görsel değişimlerde Petrol Ofisi Mühendisliği önemli katkılar yaptı. İstasyonumuzun mevcut hale gelmesinde Petrol Ofisi’nin büyük emeği var. Buradan kendilerine çok teşekkür ederiz. Bu arada Migros’un da istasyonumuza gelmiş olması, bizim için büyük bir kazanım. Petrol Ofisi’ni tercih etmemizdeki önemli etkenlerden bir tanesi de Migros ile olan işbirliğidir. Bu işbirliğinin, satışlarımıza çok önemli katkılar sunacağına inanıyoruz. Migros ve Petrol Ofisi’nin birlikteliği, iyi bir sinerji oluşturuyor. Bu sinerji, işlerimize önemli katkılar yapacak. Buna gönülden inanıyorum. İnşallah, uzun süreli bir birliktelik olur. Biz de, çok daha uzun süreli bir beraberlik olacağını ümit ediyoruz.