OKT Trailer, 2020 rotasını açıkladı

Treyler ve araç üstü ekipmanları sektörü firması OKT Trailer Genel Müdürü Hakan Maraş;  2019 yılını değerlendirerek 2020 yılında yapacakları çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundu. OKT Trailer, “Geleceğe Daha Yakın!” mottosunu açıklayarak 2020 yılında dünyada ses getirmesini amaçladığı yeni ürünü için start verdi. OKT Trailer bu yıl IAA 2020 Hannover Fuarında görücüye çıkaracağı treyler modelini ‘Farklı çizgisiyle […]

OKT Trailer, 2020 rotasını açıkladı
Tolgahan Küçük
  • Yayınlanma18 Şubat 2020 13:18

Treyler ve araç üstü ekipmanları sektörü firması OKT Trailer Genel Müdürü Hakan Maraş;  2019 yılını değerlendirerek 2020 yılında yapacakları çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundu.

OKT Trailer, “Geleceğe Daha Yakın!” mottosunu açıklayarak 2020 yılında dünyada ses getirmesini amaçladığı yeni ürünü için start verdi. OKT Trailer bu yıl IAA 2020 Hannover Fuarında görücüye çıkaracağı treyler modelini ‘Farklı çizgisiyle estetik görünümlü, ayrıcalıklı, alışılmışın dışında, kullanıcı ergonomisini ön planda tutan, oldukça iddialı, görsel tasarımı ile farklı, geleceğe bakış açısı’ şeklinde tanımlıyor. Bu kapsamda OKT Trailer Genel Müdürü Hakan Maraş, markanın 2019 değerlendirmesini ve 2020 hedeflerini açıkladı.

“2019 YILI TEKNOLOJİK GELİŞMELERE AĞIRLIK VERDİĞİMİZ BİR YIL OLDU”

İlk olarak 2019 yılı için genel değerlendirmede bulunan OKT Trailer Genel Müdürü Hakan Maraş; “Müşterilerimizden gelen özel taleplere hızlı ve esnek cevap verebilme kabiliyetimiz ile 2019 yılı, teknolojik gelişmeleri daha yakından takibe aldığımız, farklı coğrafyalara özel çözümler ve ürünlerle sektör bazında değer kazandırdığımız bir yıl oldu. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz 2 yıl dünya genelinde ekonomik dalgalanma süreci yaşadık. Bu dönemde gelecek bakış açımız ile öngörüde bulunarak yaptığımız farklı pazar araştırmalarını uygulamaya alarak 2018 yılındaki üretim adetlerimizi 2019 yılında aynı ölçüde yükselttik ve daralan piyasada çalışmalarımızı aynı ivmede devam ettirdik. Ekonomik konjonktürün yaşandığı dönemde kaybımızın olmamasındaki en önemli husus öncesinde gerçekleştirmiş olduğumuz çalışmalar ve pazar araştırmalarının başarıyla sonuçlanmasıdır. İlgili çalışmalar neticesinde yeni coğrafyaları bünyemize ekleyerek, Türkiye eksenindeki konumumuzu ihracat tarafına kaydırdık ve kapasitemizin %80’ini dış pazar payı olarak sürdürdük” ifadelerini kullandı.

“ÖNCELİĞİMİZ; AR-GE ÇALIŞMALARI”

2019 Yılında hayata geçirdikleri önemli projelerden bahseden Hakan Maraş; “Kurulduğumuz günden bugüne meraklı yapımız ve daha iyiye ulaşma heyecanımız ile sürekli yenilik arayışı içerisinde olduk. Araştırma & geliştirme faaliyetlerine her dönem öncelik vererek; bilgisayar destekli ürün geliştirme çalışmalarımız sonucunda hem ürettiğimiz ürünlerden hem de sağladığımız sürdürülebilir ihracat katma değerinden elde ettiğimiz ciro ile %100’ünü kendi geliştirdiğimiz projelerden sağlayarak devlet fonuyla desteklenen Ar-Ge lisansını almaya hak kazandık. OKT Trailer, Curiostiy Center (Ar-Ge Merkezi) ile Türkiye’de sayılı, araç üstü ekipman ve treyler sektöründe ender firmalardan biri olmuştur. Ar-Ge çalışmalarımız kapsamında; dünyanın en büyük petrol üreticilerinden ARAMCO firmasının duyurduğu ADR sertifikalı ve SASO standartlarına uygun tanker yenileme projesinden onaylı Dünya’da ender Türkiye’de ilk ‘Shining Star’ ürününü ürettik. Ar-Ge çalışmalarımız içerisinde yürütülen farklı projelerimiz ile sektöründe Dünya’da sayılı markalar arasında yer alma yolunda çalışmalarımız devam etmektedir” diye konuştu.

“GELECEĞİN TREYLER MODELİ İLK KEZ 2020 IAA’DA GÖRÜCÜYE ÇIKACAK”

Son iki yılda durgun geçen piyasanın bu yıl oldukça hareketli olacağı düşüncesini dile getiren OKT Trailer Genel Müdürü Hakan Maraş, 2020 yılında yapacak oldukları çalışmaların süreçlerinden şu şekilde bahsetti: “Teknolojiye dair her şeyi merak ediyoruz, Dünya pazarında sahip olduğumuz güçlü konumun en önemli dayanağı Ar-Ge çalışmalarımız ve ürünlerimizin yenilikçi tasarımlar olmasıdır. 2020 yılı teknolojinin konuştuğu, daha pratik, daha ergonomik tasarımların ön planda olacağı, inovasyonun daha çok önem arz ettiği bir yıl olacaktır. Biz de teknolojik gelişmeleri karşılamak ve hatta öncesinde harekete geçmek için geleceğe yönelik çalışıyor ve ürünlerimizi değişen teknolojiye uygun olarak geliştiriyoruz. Değişen ve yenilenen teknoloji ile birlikte uzaktan yönetilebilir IoT ile gelişen, birbiri ile konuşan akıllı treylerlerin üretileceği döneme doğru ilerliyoruz. Adını meraktan alan Curiosity Center, Ar-Ge merkezimizde bu teknolojiyi uygulayabilmek için gerekli çalışmaların alt yapısını oluşturuyoruz. İlgili çalışmalarımızın ilk çıktısı treylerin modasını değiştirmek oldu. Tasarımını gerçekleştirdiğimiz tank/silo grubunda yer alan ürünümüz ile geleceğin treyler modelini üreteceğiz. Alışılmışın dışında, kullanıcı ergonomisini ön planda tutan, benzeri görülmemiş oldukça iddialı özel tasarım ürünümüz ilk kez dünyanın en büyük ticari araçlar fuarı olan IAA 2020 Hannover’de görücüye çıkacak.”

Farklılaştırılmış akaryakıtta süre uzatıldı