Farklılaştırılmış akaryakıtta süre uzatıldı

EPDK, farklılaştırılmış akaryakıt satışı yapan firmaların yeni düzenlemeye uymaları için daha önce belirlediği 1 Mart 2020 tarihini bir yıl öteledi. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK), ‘Farklılaştırılmış Akaryakıtlara İlişkin Kurul Kararı’nda değişiklik yapılmasına ilişkin kararı, Resmi Gazete‘de yayımlandı. Buna göre farklılaştırılmış akaryakıt tanımına uygun akaryakıt satışı yapan dağıtıcı lisans sahiplerinin, durumlarını düzenlemeye uygun hale getirmekle yükümlü […]

Farklılaştırılmış akaryakıtta süre uzatıldı
Tolgahan Küçük
  • Yayınlanma18 Şubat 2020 09:44

EPDK, farklılaştırılmış akaryakıt satışı yapan firmaların yeni düzenlemeye uymaları için daha önce belirlediği 1 Mart 2020 tarihini bir yıl öteledi.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK), ‘Farklılaştırılmış Akaryakıtlara İlişkin Kurul Kararı’nda değişiklik yapılmasına ilişkin kararı, Resmi Gazete‘de yayımlandı. Buna göre farklılaştırılmış akaryakıt tanımına uygun akaryakıt satışı yapan dağıtıcı lisans sahiplerinin, durumlarını düzenlemeye uygun hale getirmekle yükümlü oldukları tarih 1 Mart 2020’den 1 Mart 2021’e uzatıldı.

EPDK’nın aldığı karara göre firmalar, 1 Mart 2021’e kadar Kurum’a ‘İşaretleme ve Katkılama Bildirimi’ni sunarak bu ürünlerin satışını yapabilecekler. 1 Mart 2021’e kadar şartlarını söz konusu karara uygun hale getirmeyen lisans sahiplerinin o tarihten itibaren bu ürünlerin satışını gerçekleştiremeyeceği bildirildi.

EPDK’dan katkılı akaryakıt düzenlemesi