EPDK’dan 7 bayi ve 2 dağıtıcıya ceza

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından 7 bayi ve 2 dağıtıcı şirkete toplam 3 milyon 827 bin 832 lira ceza kesildi.   EPDK’nın konuyla ilgili ilanı Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Buna göre, yeterli şart ve seviyede ulusal marker içermeyen ve ilgili teknik düzenlemelere aykırı akaryakıt ikmal etmesi, tüp dolumuna yarayan aparat bulunduğunun tespit edilmesi, […]

EPDK’dan 7 bayi ve 2 dağıtıcıya ceza
Servet Uzun
  • Yayınlanma29 Kasım 2017 11:41

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından 7 bayi ve 2 dağıtıcı şirkete toplam 3 milyon 827 bin 832 lira ceza kesildi.

 

EPDK’nın konuyla ilgili ilanı Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre, yeterli şart ve seviyede ulusal marker içermeyen ve ilgili teknik düzenlemelere aykırı akaryakıt ikmal etmesi, tüp dolumuna yarayan aparat bulunduğunun tespit edilmesi, Akaryakıt istasyonu otomasyon sisteminin sağlıklı ve düzenli çalışmaması, sorumlu müdür çalıştırılmaması, dağıtıcısı dışında akaryakıt ikmal etmesi, otomasyon sisteminin doğru ve sağlıklı çalışmasını sağlayacak gerekli tedbirleri almaması, otomasyon sistemine müdahale etmesi gibi nedenlerle, 7 bayi ve 2 dağıtıcıya toplam 3 milyon 827 bin 832 lira para cezası uygulandı.

 

EPDK, çeşitli sebeplerle 8 şirketten de yazılı savunma istedi.