‘Berrys Midas yüksek talep toplamaya devam ediyor’

İnterpet Satış Direktörü Eren İnanç, akaryakıt istasyonlarında sıkça yaşanan yanlış dolum sorununa son veren Berrys Midas’ı ve bu ürünle ilgili sektör tecrübelerini aktardı.

İnterpet, akaryakıt istasyonlarında sıkça yaşanan ve beraberinde birçok problemi getiren yanlış dolum sorununa karşı yeni ürünü Berrys Midas’ı 2 sene önceki Petroleum Istanbul fuarıyla piyasaya sunmuştu. İstasyonlar için hayat kurtaran Atex onaylı ürün ile geçtiğimiz sürede nasıl bir performans çizdiklerini görüşmek için İnterpet’e Satış Direktörü Eren İnanç ile bir araya geldik.

“YANLIŞ DOLUM BUNDAN DAHA KOLAY ENGELLENEMEZ”

İstasyonlar için aslında çok büyük bir sorun olan yanlış dolum kabusunu birçok yerde yarım günlük kısa bir montajla tamamen sona erdirebildiklerini belirten İnanç; “Gerçekten çalışma prensibi itibariyle eşsiz bir çözüm. Tanker ara yüzüne, harici güç kablosuna veya manyetik herhangi bir haberleşmeye ihtiyaç duymadan,  bire bir yakıtı kontrol ederek sıfır hata ile kurulduğu andan itibaren güvenle çalışan bir sistem. Birçok sahada montajı yarım gün içinde tamamlayıp istasyondan ayrılıyoruz. Buna sistem için verdiğimiz eğitim süresi de dahil. Bundan daha pratik bir çözüm olabileceğini düşünmüyoruz” dedi.

“AMACIMIZ MÜŞTERİLERİMİZE ÇÖZÜM ÜRETEBİLMEK”

Ürünü İngiltere’den getirdiklerini söyleyen İnanç; “Bizim ürün tercihimiz tamamen istasyonların, tüketicilerin ihtiyaçları doğrultusunda olup çözüm odaklı ürünlerdir. Müşterilerin işlerini daha da kolaylaştırmak, risklerini bertaraf etmek, daha az maliyetlerle daha çok çözüm üretebilmek bizim buradaki amacımız. Onların ihtiyaçları doğrultusunda bu ürünleri getiriyoruz ve hizmetlerini sunuyoruz” açıklamasını yaptı.

 “HARİCİ BİR ENERJİYE İHTİYAÇ DUYMUYOR”

Eren İnanç;  “Berry Midas tamamen exproof bir ürün. ATEX sertifikasına sahip. Bir ürünün ATEX sertifikalı olması zaten tamamen exproof olması demektir. Bir akaryakıt istasyonundaki en riskli bölümlerden biri dolumdur. İşte bu nedenle bu alandaki ürünlerin tamamen exproof olması hayati önem taşımakta. Sistem pille çalıştığı için harici bir enerjiye veya güce ihtiyacı yok. Pillerin yaklaşık 5 ile 7 yıl arasında bir ömrü var. Sistemi aktif etmediğiniz sürece hiçbir şekilde enerji sarf etmiyor. Aynı şekilde harekete duyarlı kablosuz kullanıcı anahtarı olduğu için ekstra bir enerji gücüne de ihtiyacı yok. Kızıl ötesi kumandalar da hareket görmediği sürece dinlenme moduna geçiyor. Böylece hem enerji tasarrufu yapıyor hem de ortadaki riskleri sıfıra indiriyor” dedi.

‘YANLIŞ DOLUM KADER DEĞİL VE ARTIK ÇÖZÜMÜ ÇOK KOLAY’

Bugüne kadar pahalı alternatif çözümler yüzünden sektörde yanlış dolum sorununun kader gibi algılandığını belirten İnanç, “Artık çözüm kapınızda. Bizi arayın, sahanızda bedelsiz bir keşif yapalım. Size bir demo ünite ile sistemin nasıl çalıştığını gösterelim. Bağlı bulunduğunuz akaryakıt dağıtım firmanızdan bizim ve sistemimiz ile ilgili referansları mutlaka isteyiniz” diyerek istasyon sahiplerine gazetemiz vasıtası ile çağrıda bulunmak istediğini belirtti.

‘ANA DAĞITIM FİRMALARININ YÜKSEK BEĞENİLERİNİ VE TALEBİNİ GÖRÜYORUZ’

Gerek var olan istasyonlara kolay ve pratik montajı, gerekse de birebir yakıtı kontrol ederek direkt sonuca etki edecek şekilde görev görmesi sebebiyle tüm örnek uygulamalardan büyük beğeni toplayarak ayrıldıklarını anlatan İnanç; “Bu sebeple ana dağıtım firmalarının yüksek memnuniyeti ile karşılaştık ve bu memnuniyetin doğal bir sonucu olarak da talepte de önemli bir noktaya ulaştık. Şu an yapmakta olduğumuz montajlar sorunsuz ve hızlı bir şekilde devam ediyor. Elimizdeki siparişleri olabilecek en süratli şekilde cevaplamaya çalışıyoruz. Yıl sonu itibariyle hatırı sayılır sayıda istasyona montaj yapmayı planlıyoruz. Sistemimiz yaygınlaştıkça hiç kuşkumuz yok ki talepteki yükseliş de artarak devam edecektir” ifadelerini kullandı.

‘AŞIRI DOLUM VE BOZUK ÜRÜNÜ DE TANIMLIYOR’

Yanlış dolumu engelleme ünitesinin istenirse istasyondaki var olan otomasyon sistemiyle de haberleşecek şekilde kurulabileceğini ifade eden İnanç; “Bu sayede asla kandırılamayan elektronik bir aşırı dolum valfine de sahip olmuş oluyorsunuz. Her tank için ayrı seviyelerde dolumu durduracak şekilde ayarlama yapabiliyoruz. Buna ek olarak eğer aldığınız ürünün içeriğini bozacak derecede bir karışım var ise, o zaman Midas bunu fark edip yine dolumu durduruyor. Bu sayede, örneğin, aşırı su karışımı olan bir ürün tanka giremeden engellenmiş oluyor.  Ne müşterinin aracına su verme gibi bir risk oluyor, ne de tankın su çekme masrafı ve bu sebeple ortaya çıkabilecek iş kaybı yaşanıyor” diye konuştu. Sadece özel anahtarları ile sistemin çalıştırılabildiğini ifade eden Eren İnanç; “Bu sayede yetkisiz veya izinsiz dolumların tümünün önüne geçiyoruz. Yapılan dolumlar Midas’ın hafızasına kaydedildiği için geriye dönük tüm olayları kontrol edebiliyoruz. İstasyonun kontrolü hiç olmadığı kadar kullanıcının elinde oluyor” diye konuştu.