Vat Enerji, Özbekistan Enerji Bakanlığı ile sözleşme imzaladı

Vat Enerji, Özbekistan’daki binalar için hazırlanan temiz enerji projesinde, proje yönetim danışmanı olarak görev yapmak üzere Özbekistan Enerji Bakanlığı ile sözleşme imzaladı. Vat Enerji, Dünya bankası tarafından finanse edilen Özbekistan’daki binalar için temiz enerji projesinde (CEBU-Clean Energy for Buildings in Uzbekistan), proje yönetim danışmanı (PMC) olarak görev yapmak üzere Özbekistan Enerji Bakanlığı ile sözleşme imzaladı. […]

Vat Enerji, Özbekistan Enerji Bakanlığı ile sözleşme imzaladı
Burak Karagöl
  • Yayınlanma23 Kasım 2023 15:33

Vat Enerji, Özbekistan’daki binalar için hazırlanan temiz enerji projesinde, proje yönetim danışmanı olarak görev yapmak üzere Özbekistan Enerji Bakanlığı ile sözleşme imzaladı.

Vat Enerji, Dünya bankası tarafından finanse edilen Özbekistan’daki binalar için temiz enerji projesinde (CEBU-Clean Energy for Buildings in Uzbekistan), proje yönetim danışmanı (PMC) olarak görev yapmak üzere Özbekistan Enerji Bakanlığı ile sözleşme imzaladı. Vat Enerji’nin NKY Mimarlık ve CBM Danışmanlık ile konsorsiyum ortağı olduğu proje ile yaklaşık 800 bina rehabilite edilecek ve proje 5 yıl sürecek.

TÜRK MÜHENDİSLİĞİ DÜNYAYA AÇILIYOR

Türk mühendisliğini dünyaya açmak ve hizmet ihracını artırmak için çalışmaların meyve vermeye başladığını söyleyen Vat Enerji Genel Müdürü Altuğ Karataş; “Bir hedefe daha vardığımızın haberini vermekten büyük mutluluk duyuyorum. CEBU projesi kapsamında kamu binalarında enerji verimliliği önlemlerinin uygulanması yoluyla bina sektöründe yatırımlar yapılacak olup, bizler de konsorsiyum olarak binaların seçimi, enerji denetimleri, programın mali denetimi, kurumsal kapasite geliştirme ve proje uygulama birimi (PMU) yardımı ile ön planda olacağız. Cumhuriyetimizin 100.yılında, sektörel tecrübemin 22’nci yılı ve firmamızın 10’uncu yılında, bu başarı için emek veren tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.