TÜREB Bilbao’da düzenlenen Windeurope etkinliğine katılacak

WindEurope 2019 konferansı ve fuarı, 2-4 Nisan tarihlerinde İspanya’nın Bilbao şehrinde düzenleniyor. Sekiz binden fazla sektör temsilcisinin katılmasının beklendiği etkinlikte, WindEurope üyesi olan TÜREB’te yer alıyor.

Avrupa Rüzgâr Enerjisi Birliği’nin (WindEurope) organize ettiği ve önemli rüzgâr enerjisi etkinliklerinden biri olarak kabul edilen WindEurope 2019 konferansı ve fuarı, 2-4 Nisan tarihlerinde İspanya’nın Bilbao şehrinde gerçekleştirilecek. Sekiz binden fazla sektör temsilcisinin katılmasının beklendiği etkinliğe Türkiye Rüzgâr Enerjisi Birliği adına başkan Hakan Yıldırım ile birlikte yönetim kurulu üyelerinden Tuna Güven, Olcayto Yiğit, Arif Günyar ve Zeynel Kılınç katılacak. Böylece yeni yönetim kurulunun ilk yurtdışı temasları bu konferans ile başlamış olacak. WindEurope CEO’su Giles Dicksonla biraraya gelecek TÜREB yönetim kurulu, etkinlik sürecince küresel tedarikçilerden  Vestas, Nordex ve Siemens Gamesa ile de görüşmelerde bulunacak.

Konferansla birlikte gerçekleşen Küresel Rüzgâr Enerjisi Konseyi (GWEC) toplantısına ise TÜREB Başkanı Hakan Yıldırım ve Tuna Güven katılacak.

“Avrupa İçin Temiz Ekonomi” teması ile düzenlenen etkin likte 155 konuşmacı ile piyasa trendlerine, finans ve hükümet politikalarına güncel bir bakış sağlanacak. Fuarda 50 ülkeden 300 katılımcının yer alacağı bildiriliyor.

Etkinlikle ilgili açıklamada bulunan WindEurope CEO’su Giles Dickson, rüzgâr endüstrisinin 2027 yılına kadar Avrupa’nın lider enerji üretim kaynağı olacağının tahmin edildiğini ve bu nedenle tüm gözlerin Bilbao’da olduğunu iletti. Bu etkinliğin Avrupa’da yaşayan bütün insanları ilgilendirdiğine dikkat çeken Dickson,  büyüyen iş gücüne katkı sağlamak, rüzgârın faydalarını halka anlatabilmek ve onların desteklerini sürekli canlı tutabilmek için bu tür etkinliklerin önemli olduğuna değindi.