JESDER’in 6. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Şentürk Oldu

Jeotermal Elektrik Santral Yatırımcıları Derneği (JESDER)’in Olağan Genel Kurulu’nda Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Enerjeo Kemaliye A.Ş.  Temsilcisi Ufuk Şentürk seçildi. JESDER’den yapılan yazılı açıklamaya göre, Olağan Genel Kurul’da yapılan seçim sonucunda Ufuk Şentürk’ün başkanlığında Maren Maraş Elk.Ürt.San Tic.A.Ş. temsilcisi Mehmet Şişman, Başkan Vekili, Sanko Enerji Ürt.A.Ş. temsilcisi Mehmet Kaygusuz, Başkan Yardımcısı,  Çelikler Jeo.Elek.Ürt.A.Ş. temsilcisi Muharrem Durmuş […]

JESDER’in 6. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Şentürk Oldu
Burak Karagöl
  • Yayınlanma23 Ekim 2023 10:03
  • Güncelleme23 Ekim 2023 11:16

Jeotermal Elektrik Santral Yatırımcıları Derneği (JESDER)’in Olağan Genel Kurulu’nda Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Enerjeo Kemaliye A.Ş.  Temsilcisi Ufuk Şentürk seçildi.

JESDER’den yapılan yazılı açıklamaya göre, Olağan Genel Kurul’da yapılan seçim sonucunda Ufuk Şentürk’ün başkanlığında Maren Maraş Elk.Ürt.San Tic.A.Ş. temsilcisi Mehmet Şişman, Başkan Vekili, Sanko Enerji Ürt.A.Ş. temsilcisi Mehmet Kaygusuz, Başkan Yardımcısı,  Çelikler Jeo.Elek.Ürt.A.Ş. temsilcisi Muharrem Durmuş Sayman ve RSC Elektrik Ürt.A.Ş. temsilcisi Haydar Arda Çakmak Genel Sekreter olarak görevlerine başladı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Başkan Şentürk; dernek üyelerine teşekkür ederken, yeni dönemde, jeotermal enerjinin sera ve konut ısıtma gibi alternatif kullanımlarda daha aktif kullanılabilmesi, yenilenebilir enerjinin finansmanı, jeotermal akışkandan değerli mineral ve Lityum eldesi, SEÖS Mevzuatının jeotermal santraller için uygun hale getirilmesi ve Türk Jeotermal Kanunu’nun Meclise sevki için çalışmalarda bulunulacağını bildirdi.