İZKA & Windbaba iş birliği ile ücretsiz rüzgar eğitimi

İZKA ve Windbaba iş birliği ile İzmir’de kurulu üniversitelerin ilgili bölümlerinde okuyan 101 öğrenciye ücretsiz rüzgar enerjisi eğitimleri verilecek. İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) Windbaba iş birliği ile İzmir’de kurulu üniversitelerin ilgili bölümlerinde okuyan 101 öğrenciye, rüzgar enerjisi sektörüne ilişkin farkındalığı artırmak amacıyla ücretsiz online eğitimler verecek. 12 farklı konu başlığında ve her biri alanında kendini […]

İZKA & Windbaba iş birliği ile ücretsiz rüzgar eğitimi
Tolgahan Küçük
  • Yayınlanma23 Temmuz 2020 13:03

İZKA ve Windbaba iş birliği ile İzmir’de kurulu üniversitelerin ilgili bölümlerinde okuyan 101 öğrenciye ücretsiz rüzgar enerjisi eğitimleri verilecek.

İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) Windbaba iş birliği ile İzmir’de kurulu üniversitelerin ilgili bölümlerinde okuyan 101 öğrenciye, rüzgar enerjisi sektörüne ilişkin farkındalığı artırmak amacıyla ücretsiz online eğitimler verecek.

12 farklı konu başlığında ve her biri alanında kendini ispat etmiş yetkin uzmanlar tarafından verilecek eğitimlerin sonunda yapılacak sınavda başarılı olacak adaylar Yaşar Üniversitesi onaylı eğitim sertifikasını almaya hak kazanacak. Bunun yanı sıra başvuruların değerlendirilmesi aşamasında yapılacak puan sıralamasına göre, her bir üniversitenin başvuru yapan en başarılı iki öğrencisi olmak üzere toplam 16 öğrenciye rüzgâr enerjisi sektöründe faaliyet gösteren özel sektör temsilcileri tarafından kariyer danışmanlığı ve rehberlik hizmetlerini içeren mentorluk hizmeti de verilecek.

EĞİTİM VERİLECEK KONU BAŞLIKLARI

Öğrenciler, Avrupa’da ve Türkiye’de rüzgar enerjisi, rüzgar türbin teknolojisi, rüzgar enerjisi proje yönetimi, rüzgar türbinlerinde bakım ve servis yöntemleri, rüzgar enerjisi analizi, karasal rüzgar türbinlerinin çelik kule üretimi, rüzgar enerjisi finansmanı, küresel enerji görünümü ve rüzgar enerjisi, borç veren mühendisliği, On-Shore rüzgar ölçümleri, Off-Shore rüzgar türbinlerinin çelik kule üretimi ve rüzgar enerjisi finansmanı konularında eğitim görecekler.

BAŞVURU KOŞULLARI

Programa, İzmir’de kurulu üniversitelerin Makine Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği ile Enerji Sistemleri Mühendisliği bölümlerinde okuyan (2019-2020 eğitim-öğretim dönemi mezunları dahil) lisans öğrencileri başvurabilir.

Programın son başvuru tarihi 16 Ağustos 2020.