İnavitas Türkiye’nin en hızlı büyüyen 23. şirketi oldu

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (ETÜ) işbirliğinde, şirketlerin 2019-2021 arası 2 yıllık ciro artışı dikkate alınarak yapılan Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi yarışması sonuçlandı.

Listede 27 farklı ilden ve 35 ayrı sektörden şirketler yer aldı. İlk 100’deki şirketlerin, 2019-2021 döneminde iki yılda ortalama büyüme oranı yüzde 569 oldu. Nominal gelirlerindeki artış oranı, Türkiye’nin nominal milli gelirindeki artışın 8 katı düzeyine ulaştı. En hızlı büyüyen şirketler arasında enerji sektöründe faaliyet gösteren şirketler de yer aldı.

Ankara firması Inavıtas Enerji A.Ş. yüzde 617 büyüme oranıyla listede 23’üncü sırada yer aldı.

İnavitas, TOBB öncülüğünde, TEPAV ve TOBB ETÜ işbirliği ile hazırlanan Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi listesinde 23’üncü sırada yer aldı. İnavitas Yönetim  Kurulu Başkanı Dr. Alper Terciyanlı konuyla ilgili olarak, ”27 farklı ilden ve 35 ayrı sektörden katılımın olduğu listede yer almanın gururunu yaşıyoruz. Enerji verimliliği ve yönetimi alanında sunduğumuz çözümlerle, Türkiye’nin önde gelen şirketleri arasında yer almak bizi çok mutlu etti. Bu başarı, ekibimizin azim ve çalışkanlığıyla birlikte ortaya çıktı. Üstelik sadece ulusal pazarda değil, global arenada da büyümeye devam ediyor olmak bizleri ayrıca mutlu ediyor.” dedi.

İnavitas Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi arasında 23. oldu. İnavitas Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Alper Terciyanlı konuyla ilgili olarak, “İnavitas olarak, iş ağlarımızı genişletmeye, yeni pazarlara adım atmaya ve sürekli olarak inovasyonla büyümeye kararlıyız. Müşterilerimize sağladığımız değeri artırmak ve sektördeki liderliğimizi sürdürmek için çalışmalarımızı hız kesmeden sürdüreceğiz. Bu vesileyle, bizi destekleyen tüm paydaşlarımıza ve değerli müşterilerimize teşekkür ederiz. İnavitas olarak, daha nice başarılara birlikte imza atmayı dört gözle bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.