UEDAŞ, planlı bakım çalışmalarıyla kesintileri yüzde 10 azalttı

Güney Marmara’da elektrik dağıtım hizmeti veren Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş.(UEDAŞ), bölgesinde gerçekleştirdiği planlı bakım çalışmalarıyla kesinti sayılarında yüzde 10’luk azalma sağlayarak müşteri memnuniyetini artırdı. Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’da 5 milyonun üzerinde tüketiciye enerji hizmeti sağlayan UEDAŞ, planlı bakım çalışmalarıyla enerji sürekliliğini koruyor.  Enerji sürekliliğinin temelinde şebekenin bakım çalışmalarına dikkat çeken UEDAŞ Genel Müdürü Gökay […]

UEDAŞ, planlı bakım çalışmalarıyla kesintileri yüzde 10 azalttı
Kubilay Aydeğer
  • Yayınlanma4 Mart 2022 12:02
  • Güncelleme4 Mart 2022 12:03

Güney Marmara’da elektrik dağıtım hizmeti veren Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş.(UEDAŞ), bölgesinde gerçekleştirdiği planlı bakım çalışmalarıyla kesinti sayılarında yüzde 10’luk azalma sağlayarak müşteri memnuniyetini artırdı.

Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’da 5 milyonun üzerinde tüketiciye enerji hizmeti sağlayan UEDAŞ, planlı bakım çalışmalarıyla enerji sürekliliğini koruyor. 

Enerji sürekliliğinin temelinde şebekenin bakım çalışmalarına dikkat çeken UEDAŞ Genel Müdürü Gökay Fatih Danacı, “Planlı bakımlarımızı ve doğru yatırımları yaparak tedarik sürekliliğimizi sağlıyoruz. Bu noktada 2021 rakamlarımız açıklandı. Orta gerilim arızalarında ve kesilme sıklığında yüzde 10’luk bir azalma sağlandı. Çok büyük bir şebekeyi yönetiyoruz. 2021 yılında 5 binin üzerinde trafoya bakım , 289 bin direğimize kontrolü yapılarak bakımı tamamlandı. Toplamda 500 binin üzerinde aydınlatmamız var bunların da 42 binine bakım sağladık. Enerji nakil hatlarında ise  13 bin kilometrenin üzerinde şebekeye bakım gerçekleştirildi.” dedi.

‘PLANLI BAKIM , ARIZA İLE KARIŞTIRILIYOR’ 

Planlı bakımın arıza kesintisiyle karıştırıldığına dikkat çeken UEDAŞ Genel Müdürü, “Elektrikte bir arızanın oluşmaması için atmosfere açık şebekemizin bakımının yapılması şart. Tabi bu çalışmayı yaparken elektriği kesmek zorundayız. İş sağlığı ve güvenliği gereği enerji altında çalışma yapılamaz. UEDAŞ olarak abonelerimizin mağduriyet yaşamaması adına planlı çalışmaları önceden duyuruyoruz. Kesintiden etkilenebilecek abonelere 5 gün öncesinde SMS ile bilgilendirme yapılırken , internet sitemizde de güncel olarak duyurularımız yayınlanıyor.” şeklinde konuştu.