Total İstasyonları ile Turpak’ın geliştirdiği ‘yanlış dolumu önleme’ projesi tüm istasyonlarda hayata geçti

TOTAL İstasyonları’nda uzun zamandır kullanılan ve birçok aracın yanlış yakıt almasının önleyen Yanlış Dolum Önleme Sistemi Geliştirme Projesi, her geçen gün kendini yenilemeye devam ediyor. Bu kapsamda TOTAL İstasyonları IT Birimi, TOTAL Satış Destek ekibi ve TURPAK Proje ve IT birimi iş birliğiyle gerçekleştirilen Yanlış Dolum Önleme Sistemi Geliştirme Projesi, geçtiğimiz günlerde Türkiye’deki istasyonların tamamında […]

Total İstasyonları ile Turpak’ın geliştirdiği ‘yanlış dolumu önleme’ projesi tüm istasyonlarda hayata geçti
Kubilay Aydeğer
  • Yayınlanma16 Kasım 2021 10:45

TOTAL İstasyonları’nda uzun zamandır kullanılan ve birçok aracın yanlış yakıt almasının önleyen Yanlış Dolum Önleme Sistemi Geliştirme Projesi, her geçen gün kendini yenilemeye devam ediyor. Bu kapsamda TOTAL İstasyonları IT Birimi, TOTAL Satış Destek ekibi ve TURPAK Proje ve IT birimi iş birliğiyle gerçekleştirilen Yanlış Dolum Önleme Sistemi Geliştirme Projesi, geçtiğimiz günlerde Türkiye’deki istasyonların tamamında hayata geçti.  

Şirketten yapılan açıklamaya göre TOTAL İstasyonları TURPAK iş birliği ile yaptığı çalışmalarda, akaryakıt dağıtım şirketleri ve filo sahibi şirketlerin işlerini daha verimli ve kârlı yönetebilmeleri için, yanlış dolum önleme sisteminin performansını hayata geçirdiği bu proje ile güçlendiriyor. Aynı zamanda kullanıcı deneyimini iyileştirmek üzere yapılan geliştirmeler ile de, ön saha satış görevlisinin hata yapmasını engelleyerek, müşteri memnuniyetini artırıyor.

Turpak Genel Müdür Yardımcısı Alper Önkol TOTAL ile yapılan bu işbirliği hakkında “Total ile yaptığımız bu işbirliğinden çok mutluyuz. Geliştirilen bu proje ile sektöre katma değer sağlamaya devam ediyoruz. Yanlış dolumları engelleyen teknolojimiz, tüketicilerin korunmasında önemli bir rol üstleniyor.” dedi.

YANLIŞ DOLUM ÖNLEME SİSTEMİ

Bir taşıt, Total istasyonlarından art arda 2 kez aynı tür yakıt alımı gerçekleştirdiğinde, taşıtın plakasına o ürün tanımlanıyor. Herhangi bir yakıt alımında taşıta farklı bir yakıt dolumu yapılmak istendiğinde, yanlış yakıt kullanımı hakkında ORTR ekranında yazılı ve görsel olarak uyarılar çıkıyor.  Böylece yanlış yakıt alımının önüne geçiliyor.