TOBB Türkiye Madencilik Meclisi, Çimento ve Çimento Ürünleri Meclisi ile ortak toplantı yaptı

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Başkanlığında toplanan TOBB Türkiye Madencilik Meclisi ile Çimento ve Çimento Ürünleri Meclisi Ortak Toplantısı, telekonferans yöntemiyle gerçekleştirildi.

Toplantıya TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Şaban Aziz Karamehmetoğlu, TOBB Türkiye Madencilik Meclisi Başkanı İbrahim Halil Kırşan, TOBB Çimento ve Çimento Ürünleri Meclis Başkanı Fatih Yücelik, TKİ Genel Müdürü ve Türkiye Kömür Üreticileri Derneği Başkanı Dr.Hasan Hüseyin Erdoğan, Meclis Üyesi STK Başkanları ile Madencilik ve Çimento Meclisi üyeleri katıldı.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun açılış konuşması ile başlayan telekonferans toplantısı, Madencilik Meclisi Başkanı İbrahim Halil Kırşan ile Çimento Meclisi Başkanı Fatih Yücelik’in sektörleri ile ilgili konuşmaları ile devam etti. Daha sonra söz alan Madencilik ve Çimento Meclisi üyeleri, yaşadıkları sıkıntıları ve mevzuattan kaynaklanan sorunları ve çözüm önerileri konusunda görüşlerini açıklayarak talep ve isteklerini TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na sundular.

Toplantının sonunda söz alıp değerlendirmelerde bulunan Hisarcıklıoğlu, kamu ile özel sektör arasında köprü kurma görevlerinin olduğunu ifade ederek birbirleriyle sıkı ilişkileri olan çimento ve madencilik sektörlerinin sorunlarını çözmede kararlı olduklarını belirtti.