TABGİS ve PÜİS’ten ortak açıklama

TABGİS ve PÜİS, Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edilmesinin ardından ortak bir açıklamada bulundu.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Sektörümüzün en önemli sorunlarından biri olan kayıt dışılığın engellenmesi için çok önemli tedbirlerin yer aldığı Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülerek kabul edilmesinden dolayı büyük bir memnuniyet duymaktayız.

Bu düzenlemeler ışığında, sektörümüzün illegal uygulamalardan daha da arınarak güvenli bir rekabet ortamında çalışıp ülke ekonomimize çok daha büyük katkılar sunacağının inancı içindeyiz.

Kanun teklifindeki bazı maddelerin belli bölümlerinin düzeltilmesi için yaptığımız itirazlarımızla ilgili olarak da bazı milletvekillerimiz bu itirazlarımıza ilişkin gerekçe ve önerilerimizi TBMM Genel Kurulu’na iletilecekleri sözünü vermişlerdir.

Kanun teklifinin bu önerilerimizin TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilerek yasalaşmasının 13.000 bayi adına en büyük temennimiz olduğunu belirtir, başta AK Parti Konya Milletvekili Sayın Ziya Altunyaldız olmak üzere teklifin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunarız.

Saygılarımızla,

Ferruh Temel Zülfikar – TABGİS Genel Başkanı

İmran Okumuş – PÜİS Genel Başkanı”