RM İstanbul’a iş güvenliği alanında anlamlı ödül

Kurulduğu günden bu yana sağlık, emniyet, çevre ve güvenliğini işinin merkezinde gören RM İstanbul, bu çalışmalarıyla da paydaşları tarafından dikkat çekmeyi sürdürüyor. Şirketin paydaşlarından bp tarafından bu yıl beşincisi gerçekleştirilen, “bp Akaryakıt Müteahhitleri Ödülleri”nden RM İstanbul iki prestijli ödülle döndü. RM İstanbul Genel Müdürü Yavuz İpek, iş güvenliğinin kuruldukları günden bu yana odaklarında olduğunu söyleyerek, “Gelecekte de SEÇ-G’ye gerektiği önemi veren şirketler ayakta kalabilecek” dedi.

Sanayi sektörü oyuncularının odağında sağlık, güvenlik, emniyet ve çevre (SEÇ-G) her zaman vardı. Ancak pandemiyle birlikte bu konulara verilen önem arttı. Bu alanlara geçmişten bu yana yatırım yapan şirketler de yeni dönemde rekabette bir adım öne çıktı. RM İstanbul da SEÇ-G’yi misyonunun bir parçası olarak gören ve bu konularda yaptığı çalışmalarla uzun yıllardır dikkat çeken şirketlerden biri oldu.

RM İstanbul’un bu çalışmaları paydaşları tarafından da yakından takip ediliyor. Bu yıl beşincisi gerçekleştirilen, sektör oyuncularının heyecanla beklediği “bp Akaryakıt Müteahhitleri Ödülleri”nden RM İstanbul, prestijli sonuçlarla geri döndü. 2017’den bu yana her yıl aralıksız ödüle layık görülen RM İstanbul, odağında ve şirket DNA’sında yer alan iş güvenliği konusunda iki ödül almaya hak kazandı. 20 Ocak tarihinde RM İstanbul merkezinde gerçekleştirilen ödül törenine ise RM İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akıncı, RM İstanbul Genel Müdürü Yavuz İpek, bp yetkilileri ve RM İstanbul çalışanları katıldı.

“SEÇ-G SÜREÇLERİNDE SÜREKLİ İYİLEŞTİRME HEDEFİ İLE HAREKET EDİYORUZ VE ETMEYİ DE SÜRDÜRECEĞİZ”

Yeni normal olarak adlandırılan pandemi sonrası dönemde de her zaman olduğu gibi SEÇ-G’ye yatırım yapmayı sürdüreceklerinin altını çizen İpek, RM İstanbul olarak temel değerlerinin iş yapış şekillerine de yansıdığına dikkat çekti. “Sağlık, emniyet, çevre ve güvenlikten asla ödün vermeden yolumuza devam ediyoruz” diyen İpek, SEÇ-G’ye verdikleri önemi şöyle özetledi: “Emniyet, yaptığımız her işin merkezinde yer alıyor. SEÇ-G uygulamalarını RM İstanbul Ailesi’nin her ferdinin sorumluluğu olarak görüyor ve kurum kimliğimizde bu konunun altını çiziyoruz. RM İstanbul olarak faaliyette bulunduğumuz tüm bölgelerdeki yasal ve yerel koşullara uygun çalışıyoruz. Proje operasyonlarından doğacak her türlü risk ve avantajı SEÇ-G politikası uyarınca göz önüne alıyor ve planlamasını bu kriterlere göre yapıyoruz. Kalite yönetim sistemlerinin yeterliliği ve etkinliğini her adımda değerlendiriyoruz ve SEÇ-G süreçlerinde de sürekli iyileştirme hedefi ile hareket ediyoruz ve etmeyi de sürdüreceğiz.”

İKİ ÖDÜL BİRDEN

RM İstanbul, bp akaryakıt istasyonlarında gerçekleştirdiği faaliyetleriyle “2020 SEÇ-G Performans” ödülünü alırken, RM İstanbul çalışanlarından Ercan Özkan, Mehmet Kocaman kendileri ve ekipleriyle “Saha Emniyet Liderlik” ödüllerini almaya hak kazandılar.  

RM İstanbul Genel Müdürü Yavuz İpek, alınan ödüllerden dolayı büyük gurur duyduklarını söyledi. Bu ödülleri sürdürülebilir bir şekilde her yıl almalarının da kendisini mutlu ettiğini belirten İpek, “RM İstanbul’da en çok hassasiyet gösterilen konu iş güvenliğidir. Her yıl bu kapsamda düzenlediğimiz SEÇ-G eğitimlerimiz ile çalışanlarımızın bilgilerini taze tutuyor ve iş güvenliğinin önemini unutmuyoruz. ‘Hiçbir iş güvensiz yapılacak kadar, acil ve önemli değildir’ mantığıyla ve ‘sıfır kaza’ hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyor ve her başarımız için bir kez daha gururlanıyoruz. Bu çalışmalarımızda doğru yolda ilerlediğimizi gösteren aldığımız bu ödüllerden dolayı da ekiplerimizi tebrik ediyor ve bp Türkiye’ye bizleri bu ödüllerle gururlandırdıkları için teşekkür ediyoruz” diye konuştu.