Kazancı Holding ve Aksa Grup Şirketleri’nin “Enerjimiz Yarınlara” projesinin yeni dönemi başladı

Kazancı Holding ve Aksa Grup Şirketleri’nin gerçekleştirdiği “Enerjimiz Yarınlara” projesi, ortaöğretim öğrencilerine enerji konusunda kapsamlı eğitim vermeye devam ediyor. Şirket çalışanlarının gönüllülük prensibiyle eğitim verdiği proje kapsamında temiz enerji, enerji üretimi, çevre bilinci ve sürdürülebilirlik gibi konularda öğrencilere bilgi veriliyor ve Aksa markasına özel hazırlanmış matematik oyunu oynatılıyor. Kazancı Holding ve Aksa Grup Şirketleri çalışanları […]

Kazancı Holding ve Aksa Grup Şirketleri’nin “Enerjimiz Yarınlara” projesinin yeni dönemi başladı
Raşit Kırkağaç
  • Yayınlanma16 Nisan 2024 12:04

Kazancı Holding ve Aksa Grup Şirketleri’nin gerçekleştirdiği “Enerjimiz Yarınlara” projesi, ortaöğretim öğrencilerine enerji konusunda kapsamlı eğitim vermeye devam ediyor. Şirket çalışanlarının gönüllülük prensibiyle eğitim verdiği proje kapsamında temiz enerji, enerji üretimi, çevre bilinci ve sürdürülebilirlik gibi konularda öğrencilere bilgi veriliyor ve Aksa markasına özel hazırlanmış matematik oyunu oynatılıyor.

Kazancı Holding ve Aksa Grup Şirketleri çalışanları tarafından gönüllülük prensibiyle yürütülen “Enerjimiz Yarınlara” toplumsal sorumluluk projesi, 5. yılında ilköğretim öğrencilerini enerji hakkında bilgilendirmeye devam ediyor.

Proje kapsamında şirket çalışanlarından oluşan gönüllü ekipler tarafından 6. ve 7. sınıf öğrencilerine enerji eğitimi veriliyor. Bu eğitimlerde enerji kaynakları, tasarruf yöntemleri, enerji verimliliği ve enerji okuryazarlığı gibi enerjiye dair merak edilen birbirinden farklı birçok konu, eğlenceli anlatımlarla öğrencilere aktarılıyor.

6 YILDA 2 BİNDEN FAZLA ÖĞRENCİ 

Kazancı Holding’e bağlı Aksa Grup Şirketleri çalışanları tarafından 2019 yılında hayata geçirilen ve 2000’den fazla çocuğa ulaşan proje kapsamında, çocuklara anlaşılır bir dille hem Aksa’nın faaliyet alanları anlatılıyor hem de enerji hakkında kapsamlı bilgiler paylaşılıyor.

Aksa çalışanları; kullanılan enerjinin üretimi, kullanımı ve bunun değerini kapsamlı bir şekilde aktarma fırsatı bulurken doğal gazın kullanım alanlarından jeneratörün çalışma prensibine, elektrik tarihinden bilinçli elektrik kullanımına, enerji üretiminden çevre bilinci ve sürdürülebilirliğe dair birçok konu bu eğitimlerde işleniyor.

İlköğretim öğrencileri, tüm bu eğitimlerin yanı sıra Aksa markasına özel olarak hazırlanan hem eğitici hem de eğlendirici matematik oyunlarıyla keyifli bir gün geçiriyor. Etkinlik sonunda öğrencilere; projeye özel olarak hazırlanan “Enerji Ansiklopedisi” ve kırtasiye gereçleriyle dolu sırt çantası hediye ediliyor.

ÜÇ BÖLGEDE BİN ÇOCUĞA ULAŞILACAK

2 Nisan tarihinde Antalya’da Albay Süleyman Külahçı Ortaöğretim Okulu ve Hilmi Caner Saraçoğlu Ortaöğretim Okulu’yla başlayan eğitimler, 3 Nisan tarihinde Ilıca İlkokulu ve Kovanlık Ortaöğretim Okulu’yla devam edecek. Kazancı Holding ve Aksa Grup Şirket çalışanları, 25 Nisan tarihinde Malatya’da, 26 Nisan tarihinde Elazığ’da, 7 Mayıs tarihinde Rize’de ve 8 Mayıs tarihinde Trabzon’daki öğrencilerle buluşacak. 2 aylık süre zarfında 3 bölgede yaklaşık olarak 1000 öğrenciye enerji konusunda kapsamlı eğitim verilecek.

Kazancı Holding ve Aksa Grup Şirketleri tarafından verilen enerji eğitimleri, Türkiye’nin dört bir yanındaki ilçe ve köylerdeki ilköğretim okullarında 2024-25 eğitim ve öğretim döneminde de verilmeye devam edilecek.