EPİAŞ’tan ölçüm noktaları duyurusu

Enerji Piyasaları İşletme A.Ş. (EPİAŞ) internet sitesi üzerinden Kasım 2021 dönemine yönelik kaydı mevcut olmayan veya güncel olmayan ölçüm noktalarının taleplerinin gerçekleştirildiğini duyurdu.

EPİAŞ’tan konuya ilişkin yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

“Taleplerin ilgili tedarikçiler tarafından kontrol edilmesi ve hatalı talep olması durumunda 19.10.2021 tarihi saat 17.00’a kadar geri çekilmesi gerekmektedir.

Talebi gerçekleştirilen ölçüm noktasına ait abone bilgilerinin, 19.10.2021 tarihi saat 17.00’a kadar DUY’un 30/B maddesi uyarınca tedarikçisi tarafından kaydedilmesi gerekmektedir.

Tedarikçisi tarafından abone bilgileri kaydedilmeyen ölçüm noktası talepleri, ön liste prosedürünün çalışması esnasında otomatik olarak pasife alınacaktır. İlgili serbest tüketici talepleri ile alakalı ikili anlaşmanın mevcut olmaması, talebin hatalı olması veya abone bilgisi kaydının gerçekleştirilmemesi ile talebin iptali durumunda oluşacak yasal sorumluluk tamamen tedarikçilere ait olacak ve listeler kesinleştikten sonra mevzuat gereği düzeltme yapılmayacaktır.”