Barış Sanlı Türkiye’nin OECD Daimi Temsilciliği’ne Enerji Müşaviri olarak atandı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Danışmanı olarak görev yapan Barış Sanlı, OECD nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Daimi Temsilciliği (Paris) 1’inci dereceli Enerji Müşaviri kadrosuna atandı. Lise eğitimini TED Karabük Koleji’nde tamamlayan Barış Sanlı, Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümü birinci sınıf sonrasında gittiği University of Manchester Insititute of Science and Technology (UMIST) Elektronik Fakültesi’nden mezun oldu. […]

Barış Sanlı Türkiye’nin OECD Daimi Temsilciliği’ne Enerji Müşaviri olarak atandı
Kubilay Aydeğer
  • Yayınlanma15 Ağustos 2021 15:49
  • Güncelleme15 Ağustos 2021 15:56

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Danışmanı olarak görev yapan Barış Sanlı, OECD nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Daimi Temsilciliği (Paris) 1’inci dereceli Enerji Müşaviri kadrosuna atandı.

Lise eğitimini TED Karabük Koleji’nde tamamlayan Barış Sanlı, Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümü birinci sınıf sonrasında gittiği University of Manchester Insititute of Science and Technology (UMIST) Elektronik Fakültesi’nden mezun oldu.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik bölümünde asistanlık yapan Sanlı, daha sonra Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı kadrosuna katıldı.

Sanlı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Enerji Piyasaları Düzenleme Kurulu (EPDK) bünyesinde danışmanlık, Enerji İşleri Genel Müdür Yardımcılığı ve LPG Piyasaları Daire Başkanlığı gibi çeşitli görevlerde yer aldı.