Aytemiz, Bodrum Deniz Kurtarma Derneği’nin akaryakıt sponsoru oldu

Aytemiz, Bodrum Deniz Kurtarma Derneği bünyesindeki tam donanımlı deniz ambulansına akaryakıt sponsoru oldu.

Bugüne kadar insani yardım ve arama kurtarma gibi insan hayatına dokunan birçok derneğe destek veren Aytemiz, bu kez de Bodrum Deniz Kurtarma Derneği’nin akaryakıt sponsoru oldu. Bodrum ve çevresinde arama kurtarma faaliyetlerinin yanı sıra yaralı transferinde de kullanılan tam donanımlı deniz ambulansı ‘Yaşam’, bundan sonra Aytemiz’in desteğiyle denizlerde hayat kurtarmaya devam edecek. 

2017 yılının Mart ayında Milta Bodrum Marina’dan denize indirilen ‘Yaşam’, Türkiye’de bir sivil toplum örgütüne ait ücretsiz hizmet sunan tam donanımlı tek deniz ambulansı olma özelliğini taşıyor. Milta Bodrum Marina desteğiyle kurulan ve Bodrum Deniz Kurtarma Derneği bünyesinde hizmet veren Yaşam Ambulansı, Güney Ege Grup Komutanlığı Sahil Güvenliği ve Muğla İl Sağlık Müdürlüğü Komuta Merkezi ile koordine olarak 7/24 ücretsiz hizmet veriyor. ‘Yaşam’, Bodrum ve çevresinde denizde meydana gelen kaza, yaralanma ve sağlık sorunlarında insanları en kısa sürede, en yakın sağlık kuruluşlarına ulaştırıyor. 

Aytemiz Genel Müdürü Erol Varlık, Bodrum Deniz Kurtarma Derneği’yle iş birliği yapmaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirterek, “Aytemiz olarak çalışanlarımızdan bayilerimize, müşterilerimizden tüm araç kullanıcılarına kadar temas ettiğimiz herkesin sağlığını her zaman ön plana koyuyoruz. Bugüne kadar bu kapsamda birçok farklı alanda çalışan derneğe destek verdik. Şimdi ise Deniz Kurtarma Derneği’ne destek veriyoruz. Doğan Holding bünyesindeki grup şirketimiz Milta Marina desteği ile kurulan Bodrum Deniz Kurtarma Derneği bünyesinde hizmet veren ve denize indiğinden beri çok sayıda hayat kurtaran Yaşam Ambulansı, Bodrum ve çevresi için sağlık güvencesi.  Deniz Kurtarma Derneği’nin her zaman yanındayız” dedi.

Ülkemizin sivil toplum örgütüne ait tek ve tam donanımlı deniz ambulansı olan YAŞAM’ın, Milta Bodrum Marina’daki dernek bünyesinde faaliyetlerine ücretsiz olarak devam ettiğini ifade eden Bodrum Deniz Kurtarma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Karacalar “Kendisine tahsis edilen saha içerisinde, denizcilerimize sağlık ve can güvenliği konusunda yardımcı olmaya çalışan ambulansımız, Aytemiz’in verdiği yakıt desteği ile daha güçlü şekilde hizmetlerine devam edecektir. Bu önemli görevin yerine getirilmesinde katkılarını esirgemeyen Aytemiz’e derneğimiz adına şükranlarımızı sunar, iş birliğinde emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dedi.