Asis’in LPG Probe teknolojisi Aytemiz’de

Asis’in geliştirdiği LPG Probe teknolojisi, Aytemiz istasyonlarında kullanılmaya başlandı. Asis LPG Probe, Asis Otomasyon sistemleri ile tam uyumlu olması sayesinde otomasyona bağlandığı andan itibaren otomasyon ile akaryakıt üzerinde yapılan tüm uygulamaların yapılmasına olanak sağlıyor.

Aytemiz, istasyonlarındaki LPG tanklarını Asis’in geliştirdiği LPG Probe ile takip etmeye başladı. 

LPG Probe, LPG tanklarında, akaryakıt tanklarında olduğu gibi hassas sıvı seviye ölçümü yapan birim. İlgili kalite ve emniyet standartlarına uygun olarak üretilen Asis LPG Probe, Asis Otomasyon sistemleri ile tam uyumlu olması sayesinde otomasyona bağlandığı andan itibaren otomasyon ile akaryakıt üzerinde yapılan tüm uygulamaların yapılmasına olanak sağlıyor. Alarm yönetimi, dolum algılama, otomatik kalibrasyon, merkezi bağlantı, stok yönetimi gibi tüm uygulamalar ilave bir işlem gerektirmeden kullanılabiliyor. 

Bunun yanı sıra tıpkı mevcut otomasyon sistemininin akaryakıt verilerini sürekli merkeze gönderdiği gibi LPG verileri de aynı şekilde merkeze yollanıyor. Bu sayede LPG tank verileri de yönetilebiliyor ve izlenebilir hale geliyor.

Dünyada ve ülkemizde çok sık kullanılan mekanik seviye ölçümü ortalama ±%5 arasında değişen ölçüm hassasiyeti, Asis LPG Probe teknolojisi sayesinde ±% 0,2 seviyesine geliyor. Sonuç olarak; Asis LPG Probe çok daha hassas ve doğru ölçüm yapıyor. 

LPG tankları için geliştirilen özel bağlantı yöntemi sayesinde, arızalanması durumunda, tankların tamamen boşaltılıp gas-free işlemi yapılmadan probunun değişim imkanı bulunuyor. Paslanmaz çelik gövde ve şamandıraları sayesinde uzun ömürlü. Farklı noktalara yerleştirilmiş 4 adet sıcaklık sensörü ile yakıt sıcaklığını çok noktada ölçüyor. Tank otomasyon sistemi ile kriptolu haberleşmesi sayesinde güvenli bir iletişim mekanizmasına sahip.

‘LPG YÖNETİMİ İLE İLGİLİ TEKNOLOJİK GELİŞTİRMELERİMİZ SÜREKLİ OLARAK ARTACAK’

Konu ile ilgili açıklama yapan Asis Otomasyon Satış ve Pazarlama Müdürü Artun Tanrıyaşükür, LPG yönetimi ile ilgili teknolojik geliştirmelerinin sürekli olarak artacağını belirtti. Tanrıyaşükür; “LPG seviyelerinin otomasyon sistemine aktarılması için geliştirdiğimiz ALR ve LPG probe çözümlerimizin yanında LPG tanker otomasyonu ve istasyon dağıtım yönetimi, LPG sipariş yönetimi ve LPG pano ve merkezi alarm yönetimi teknolojilerimiz sahada hali hazırda kullanılmakta olup, bu konuda teknolojiler geliştirmeye ve müşterilerimizin hizmetine sunmaya devam edeceğiz” dedi.