Aynı masa…

Bayilerimizden her gün onlarca mail, faks, mektup veya telefon geliyor gazete merkezine…

Bu denli hayatla, tüketiciyle iç içe olan bir sektörde çok normal bir durum bu.

Bayilerimizin sorunları, problemleri, şikâyetleri, övgüleri, istekleri; bulundukları bölgelere, illere göre farklılık gösteriyor.

Bu da çok normal bir durum.

Bu büyük ailenin en önemli bileşenlerinden biri olan akaryakıt bayileri için ‘Petroleum İstanbul Büyük Bayi Buluşması’ ayrı bir önem, ayrı bir anlam taşıyor.

İki yılda bir Türkiye’nin her noktasından bayiler bu toplantı için, bu toplantıda dertlerini anlatmak, dertlerine çözüm bulmak için buluşuyorlar.

Tabii ki Petroleum İstanbul Fuarı bu büyük ailenin renkli buluşması…

Tabii ki Petroleum İstanbul Fuarı bayiler için yeni fırsatları bizzat yerinde gördükleri bir fuar.

‘Tabii ki’leri çoğaltmak kolay.

Bayiler için Petroleum İstanbul’un en kilit özelliği yazının başında vurguladığımız, artık bir klasik haline gelen Büyük Bayi Buluşması. Bunun altını çizmemde fayda var.

Petroleum İstanbul’da yıllarca rafinerisi, dağıtıcısı, bayisi, ekipmancısı, tüm oyuncular aynı masada oturup, aynı havayı koklayıp, tek vücut hareket etme yolunda önemli adımlar attılar.

Sektörün iki sivil toplum örgütü PÜİS ve TABGİS’in önderliğinde düzenlenen bu büyük toplantıda sektörün sorunları ve çözümü için yetkili ve etkili isimler konuşmacı veya dinleyici olarak yer alacaklar.

İşte bu noktada bayiye önemli görevler düşüyor.

Akaryakıt piyasasında faaliyette olan her bayinin toplantıya katılarak sektörün bugününe, geleceğine, kendi geleceğine sahip çıkması şart.

‘Biz bittik, şöyle dertliyiz, böyle dertliyiz’ diye uzaktan konuşarak sorunlar çözülebilir mi?

Buradan bir kez daha bayilere sesleniyorum…

Petroleum İstanbul Büyük Bayi Buluşması’na ne yapıp edin mutlaka katılın…

Derdini dile getirmeyen, derdine sahip çıkmayan derdine çare bulamaz.

Çare için Petroleum İstanbul 22 yıldır hep büyük rol üstlendi…

Bu yıl ki bayi toplantısı için ayrı bir parantez daha açmak lazım. Bu toplantı yalnızca dertlerin, sorunların ve çözüm önerilerinin tartışılacağı bir platform olmayacak. Çünkü Petrol ve LPG Piyasası Kanunlarında belki de bugüne kadar tek seferde yapılan en büyük değişikliklerin hemen ardından düzenlenen bu toplantı, yeni düzenlemelerin anlatılması ve anlaşılması açısından da büyük önem ifade ediyor. Manşet haberimizde okuduğunuz gibi EPDK’nın yapacağı yeni düzenlemelere ilişkin ipuçlarını, bizzat sektörün en yetkili isimlerinden bu bayi toplantısında öğreneceğiz.

Emin olun ki bu fuar aynı heyecan ve sorumlulukla rol almaya, aktif rol almaya devam edecek…

Piyasa şekilleniyor, oyuncular netleşiyor…