Archive

Etiket: opec+

Brezilya, ocak 2024’te OPEC+ grubuna dahil olacak

Brezilya’nın Ocak 2024 itibarıyla Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı üretici ülkelerden oluşan OPEC+ grubuna katılacağı duyuruldu. Suudi Arabistan liderliğindeki 13…

OPEC+ üretim kesintileri uzun dönemde grubun pazar payını tehlikeye atabilir

Londra merkezli enerji danışmanlık şirketi Facts Global Energy (FGE) Petrol Talep Tahmin Direktörü Cüneyt Kazokoğlu, enerji dönüşüm faaliyetleri kapsamında elektrikli araç sayısında 2050’ye kadar kaydedilecek…

Petrol fiyatlarının OPEC+ kararına rağmen 90 doları aşmayacağı öngörülüyor

Suudi Arabistan’ın günlük 1 milyon varil ek üretim kesintisi kararının ardından petrol fiyatları yükseliş gösterse de küresel ekonomik resesyon endişeleri ve jeopolitik gerilimlerin fiyatları varil…

IEA Başkanı Birol, OPEC+ kararının petrol fiyatlarını artırabileceğini bildirdi

Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) Başkanı Fatih Birol, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı üretici ülkelerden oluşan OPEC+ grubunun üretim kesintisi kararının…

Rusya, OPEC+ nezdinde ilave petrol kesintisine gerek görmüyor

Rusya Başbakan Yardımcısı Aleksandr Novak, petrol piyasalarının dengelendiğini belirterek, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı üretici ülkelerden oluşan OPEC+ grubu nezdinde…

Fitch: ‘OPEC+ üretim kesintisi petrol piyasasında yılın ikinci yarısında tedarik açığı oluşturabilir’

Fitch Ratings, OPEC+ grubu üyesi ülkelerin mayıstan itibaren yıl sonuna kadar günlük 1,2 milyon varil üretim kesintisi kararının fiyatları kısa vadede destekleyebileceği ancak özellikle Çin’deki…

Biden’a göre, OPEC+’ın petrolde kesintiye gitme kararı düşünüldüğü kadar kötü olmayacak

ABD Başkanı Joe Biden, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı üretici ülkelerden oluşan OPEC+ grubunun mayıs itibarıyla petrol üretiminde kesintiye gitme…

IEA: ‘OPEC+ ülkelerinin açıkladığı yeni üretim kesintileri petrol fiyatlarını tırmandırma riski taşıyor’

Uluslararası Enerji Ajansı (IEA), Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı üretici ülkelerden oluşan OPEC+ grubu üyesi ülkelerin üretim kesintisi kararının güçlü…

ABD: ‘OPEC+ ülkelerinin açıkladığı yeni üretim kesintileri makul değil’

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Stratejik İletişim Koordinatörü John Kirby, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı üretici ülkelerden oluşan OPEC+ grubu…

ABD Hazine Bakanı Yellen: ‘OPEC+ hamlesi küresel büyüme için olumlu değil’

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı üretici ülkelerden oluşan OPEC+ grubunun mayıs itibarıyla petrol üretiminde kesintiye…