Archive

Etiket: 12. Türkiye Enerji Zirvesi

‘Türkiye Yüzyılı’nı ‘Yüzyılın Enerjisi’yle aydınlatacağız’

12. Türkiye Enerji Zirvesi’nde konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Enerji yatırımlarımızın hepsi Sayın Cumhurbaşkanımızın ilan ettiği Türkiye Yüzyılı’nı taşıyacak, sırtlayacak, bu hedeflere…

PETDER, Kasım 2022 Aylık Petrol Bülteni’ni yayınladı

Petrol ve Sanayi Derneği (PETDER), Kasım 2022 Aylık Petrol Bülteni’ni yayınladı. Bültende PETDER’in 12. Türkiye Enerji Zirvesi’ne katılımı ve sektörel veriler gibi başlıklar öne çıktı….

Yeşil trend

12. Türkiye Enerji Zirvesi’nde sektörün geleceğini tayin edecek yeni trend enerji teknolojileri tüm yönleriyle masaya yatırıldı. 21-22 Kasım tarihlerinde gerçekleşen Türkiye enerji piyasasının “En Büyük…

‘Power MBA ile amacımız ülkenin geleceğine hizmet etmek’

Moderatörlüğünü Enerjisa Üretim İnsan ve Kültür Genel Müdür Yardımcısı Ayşegül Gürkale’nin yaptığı ‘Profesyonel Gelişim Programı: Power MBA’ oturumunda, Enerjisa Üretim TFB Mekanik Bakım Müdür Yardımcısı…

‘Enerji dönüşümünde Avrupa baskısı hızlanacak’

Moderatörlüğünü Solarçatı Kurucusu Utku Korkmaz’ın yaptığı ‘Güneş Enerjisi oturumunda, GÜYAD Başkanı Cem Özkök, Smart Güneş Teknolojileri Yönetim Kurulu Başkanı Halil Demirdağ ve Solarbaba Kurucusu Ateş…

‘Karbon piyasaları gönüllü ve zorunlu olarak iki temel piyasaya ayrılıyor’

12. Türkiye Enerji Zirvesi’nde, karbon piyasaları ve karbon sektörüne dair öngörüler ‘Karbon Piyasaları’ oturumunda konuşuldu. Moderatörlüğünü Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürü…

‘Dijital dönüşüme adapte olamayan işletmeler birkaç yıl içinde ciddi riskler ile karşılaşabilir’

12. Türkiye Enerji Zirvesi’nin ikinci gününde DT Cloud sponsorluğunda ‘E-Mobilite/Dijitalleşme’ oturumu gerçekleştirildi. Oturumun Davetli Açılış Konuşmasını Zorlu Enerji Genel Müdür Yardımcısı Cüneyt Öner Tınaz yaptı….

‘Enerji depolama ve hidrojen teknolojileri geleceği tayin edecek’

Sponsorluğunu Polat Enerji’nin üstlendiği, moderatörlüğünü Polat Enerji Ceo’su Arkın Akbay’ın yaptığı ‘Hidrojen ve Enerji Depolama’ oturumunda, YEO şirketinin CTO’su Alper Baykut, Thyssenkrupp Asya, Pasifik, Afrika…

‘Kendi biyoyakıtımızı üretebilecek durumdayız’

Moderatörlüğünü Biyodizel Sanayi Derneği Başkanı Selçuk Borovalı’nın yaptığı ‘Sürdürülebilir Havacılık Yakıtları’ oturumunda; Boğaziçi Üniversitesi Çevre Bilimleri Enstitüsü Dr. Öğretim Üyesi Berat Haznedaroğlu, Tüpraş Strateji ve…

‘En Büyük Aile Buluşması’ 12. kez gerçekleştirildi

Ülkemiz enerji piyasasının “En Büyük Aile Buluşması” olarak gelenekselleşen Türkiye Enerji Zirvesi’nin onikincisi 21-22 Kasım 2022 tarihlerinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Almanya…