RM İstanbul ailesi İç İletişim Toplantısında buluştu

Kurumsal kimlik uygulamaları alanında akaryakıt, finans ve perakende sektörlerinde birçok ulusal ve uluslararası markanın çözüm ortağı olan RM İstanbul, 2017 yılı faaliyet raporunu sunduğu iç iletişim toplantısını gerçekleştirdi.

Kurumsal kimlik uygulamaları konusunda geliştirdiği çözümlerle akaryakıt, finans ve perakende sektörlerinde birçok ulusal ve uluslararası markanın çözüm ortağı olan RM İstanbul, iç iletişim toplantısı düzenledi. 2017 yılına ilişkin faaliyetlerin değerlendirildiği toplantıda, 2018 yılına ilişkin hedefler ve stratejiler de paylaşıldı.

‘HEDEFİMİZ SIFIR İŞ KAZASI’

2018 yılına ilişkin en önemli hedeflerinin ‘sıfır iş kazası’ olduğunu belirten RM İstanbul Genel Müdürü Yavuz İpek, “En önemli prensibimiz budur. Bundan sonraki hedefimiz; kalite standartlarını daha da arttırıp, her işten tek seferde çıkmaktır. Ticaret hacmimizi arttırıp, ciromuzu ve karlılığımızı yükseltmeyi hedefliyoruz. Dış ticarette atılım yapıp, geliştirmek istiyoruz. Sonuçta ayakları yere basan bir vaziyette sağlam altyapı ile sürekli verimliliği arttırarak gelişip, büyümek istiyoruz. Avrupa’nın sektördeki en büyük şirketi olmak ana hedefimizdir” açıklamasını yaptı.

“TÜRKİYE’DE ADIM ATMADIĞIMIZ NOKTA KALMADI”

Raporu hazırlarken asıl amaçlarının geleceğe yön vermek olduğunu kaydeden Yavuz İpek konuşmasını şöyle sürdürdü; “Yaptığımız işlerin verimliliğini görüp, iyi olduğumuz noktaları daha da geliştirmek, varsa eksik olduğumuz konularda verimliliği arttırmak istiyoruz. Çalışanlarımızın ve yöneticilerimizin kendilerini test ve ifade etmelerini sağlayıp, gerektiğinde hesap verebileceğimizin farkında olmayı hedefliyoruz. Şirketimiz ve kendimiz için sürekli iyileştirme içinde olmalıyız. Bugün dünden, yarın bugünden daha iyi olmalıdır. Bunu sağlayabilirsek; gelişip, ileri gideriz. Sürekli iyileştirme yapmamız; şirketimize canlılık getirir, çalışanlarımız aynı amaç doğrultusunda çaba gösterir ve çalışanların bilgi ve beceri düzeyleri gelişir, motivasyonları artar. Sorunların çözümü kolaylaşır. Çalışmalarımızda ön plana çıkan konu rakamsal veri ve istatistiklerdir. 2017 yılında Türkiye’de adım atmadığımız nokta kalmadı. RM İstanbul olarak 2017 yılında Türkiye’nin her noktasına gidip iş yaptık” dedi.

“BÜTÜN ARKADAŞLARIMIZ RAPORUN HAZIRLANMASINA KATKI SAĞLADI”

Toplantının açılış konuşmasını yapan RM İstanbul Genel Müdürü Yavuz İpek, toplantıda üst yönetime detaylı bir şekilde sunumu yapılan Faaliyet Raporu’nun hazırlanmasında emeği geçen tüm çalışanlara teşekkür ederek, hazırlanan raporun 2017 yılına ışık tutarken 2018 yılı için de yol gösterici olduğunu ifade etti. İpek, “Bu rapor hazırlanırken şirketimizin tüm bireyleri çalışmalara katıldı. Burada her departman kendi çalışmasını, kendi raporunu ve hedefini sundu. Çalışanlar ve yöneticiler ileriyi görebilmek ve kendilerinde bir hedef bulabilmek için katkı sağlamak istedi” diye konuştu.

‘RM İSTANBUL’UN YÜKSELİŞİ BU ÇALIŞMANIN TEMELİNDE OLACAK’

Toplantının kapanış konuşmasını yapan RM İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akıncı, “Sunumlarınızı tek tek büyük bir ilgiyle takip etim. Emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum. Hakikaten özenle yapılmış bir çalışma olmuş. Ben zannetmiyorum ki sektörümüzde böyle bir sunum yapılmış olsun. Dünya istatistik üzerinde dönüyor. Geçmiş yıllarda gerçekleşmiş istatistiklerin gelecek projeksiyonlarına uyarlanması çok önemli. Sadece iş alanında değil, sosyal alanda, sağlık alanında, eğitimde bu istatistiki bilgilerden verilerden faydalanmak hayati önem taşıyor. Sizler bu çalışma için belki uykusuz günler geceler geçirdiniz ama sonunda ortaya çıkan çalışma sizin bundan sonraki iş hayatınızı ve RM İstanbul’un bundan sonraki hayatını kökünden değiştirip iyileştirecek bir çalışma” şeklinde konuştu.