Enerji ticareti piyasası ‘ISTRADE 2017’de buluşacak

Türkiye Enerji Zirvesi bünyesinde ilki geçtiğimiz yıl düzenlenen Enerji Ticareti ve Tedariği Zirvesi ISTRADE, 25-26 Mayıs tarihlerinde ikinci kez düzenlenecek.

Enerji Ticareti ve Tedariği Zirvesi ISTRADE 2017, Türkiye Enerji Zirvesi bünyesinde ikinci kez İstanbul Shangri- La Bosphorus Oteli’nde gerçekleşecek.

ENERJİ TİCARETİNDEKİ GELİŞMELER TARTIŞILACAK

Alanında Türkiye’deki yegane platform olma özelliği taşıyan ISTRADE 2017’de, enerji arzı ve ticaretinin zorlukları, gelişmeleri, beklentileri uzman kişiler tarafından tartışmaya açılacak.

ZİRVEYE ÜST DÜZEY İSİMLER KATILACAK

Ulusal ve uluslararası katılımcılar ile ziyaretçiler, Türkiye ve bölgesel ülkelerde yer alan hükümetler, kamu kurum ve kuruluşlarının üst düzey isimleriyle bu Zirve’de buluşma fırsatını yakalayacak.

2 GÜN BOYUNCA YOĞUN BİR ŞEKİLDE DEVAM EDECEK

İki gün boyunca yoğun bir şekilde devam edecek olan ISTRADE 2017, geçtiğimiz yıl olduğu gibi canlı yayınlanacak.

SEKTÖRE IŞIK TUTUYOR

Geçtiğimiz yıl düzenlenen ISTRADE 2016’ya başta TBMM Enerji Komisyonu Başkanı Ziya Altunyaldız, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez, EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz olmak üzere enerji sektörünün önde gelen isimleri katılım sağlamıştı.

ISTRADE 2016 kapsamında düzenlenen ve alanında uzman kişilerin konuşmacı olarak katıldığı oturumlar enerji ticareti ve tedariğine yön vermişti. ISTRADE 2017’nin bu yıl da sektöre ışık tutması bekleniyor.

6 OTURUM DÜZENLENECEK

Enerji Ticareti ve Tedariği Zirvesi ISTRADE 2017’de, Elektrik Piyasalarında Ticaret ve Tedarik, Doğal Gaz Piyasalarında Ticaret ve Tedarik, Organize Elektrik ve Doğal Gaz Piyasalarında Enerji Ticareti, Enerji Ticareti ve Risk Yönetimi, Enerji Ticareti ve Şeffaflık, İstanbul Trader Buluşması başlıklı altı farklı oturum gerçekleştirilecek.