Eaton Teknoloji Tırı’nın son durağı İstanbul oldu

Burak Söylemez / İstanbul

 

Enerji yönetim şirketi Eaton’ın İstanbul’da gerçekleştirilen basın toplantısında, 11 gün süren Mobil Teknoloji Günleri Anadolu Turu ve şirketin başta enerji sektörü olmak üzere geliştirdiği çözümler Teknoloji Tırı’nda basın mensuplarıyla paylaşıldı.

 

Türkiye’ye üçüncü kez gelen 17 metre uzunluğundaki iki katlı dev Eaton Teknoloji Tırı’nın yedi ilde gerçekleştirdiği “Mobil Teknoloji Günleri” tamamlandı. Eaton Teknoloji Tır’ında düzenlenen Basın Toplantısında Eaton Elektrik Orta ve Doğu Avrupa Satış Direktörü Iordan Minca ve Türkiye Ülke Müdürü Yılmaz Özcan Eaton Elektrik ve Anadolu Turu hakkında bilgi verdi. Iordan Minca’nın açılış konuşması ile başlayan toplantıda Yılmaz Özcan, Eaton Elektrik’in faaliyetleri, inovatif çözümleri, hedefleri, yeni ürünler ve sektöre ilişkin bir sunum yaptı. Basın mensuplarının soruları cevaplandırıldıktan sonra TIR’ın alt katındaki ürün ve sergi alanı gezdirilerek yenilikler hakkında bilgi paylaşıldı.

 

11 GÜNDE 7 ŞEHİR GEZDİ

 

Enerji verimliliği konusunda çözümler sunan, enerji yönetim şirketi Eaton’un “Mobil Teknoloji Günleri Anadolu Turu” etkinliği 11 gün sürdü. İstanbul’dan yola çıkan Teknoloji TIR’ı Bursa, Eskişehir, Konya, Antalya, Denizli ve İzmir’de çözüm ortakları ve sektör ilgilileri ile buluştu. Eaton Elektrik uzmanları tarafından verilen eğitim seminerlerinde enerji verimliliği konusunda sağlanan çözümler anlatıldı. Türkiye’de hızla gelişen birçok sektörün enerji ihtiyacı ve enerjinin rasyonel, verimli kullanımı için katkı sağlayan Eaton’un düzenlediği “Mobil Teknoloji Günleri”ne yoğun bir katılım oldu. Esneklik ve sürdürülebilirlik içeriği ile gerçekleştirilen etkinlikte gayrimenkul, AVM, sanayi, konut, turizm, sağlık, iletişim, organize perakende sektörü gibi pek çok sektörde enerjinin daha verimli, güvenli ve sürdürülebilir kullanımına yönelik Eaton uygulamaları anlatıldı.

 

YENİLENEBİLİR ENERJİNİN SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİNE KATKI SAĞLIYORUZ

 

Toplantı Sonrası Gas& Power’a açıklamalarda bulunan Eaton Türkiye Ülke Müdürü Yılmaz Özcan, “Tırımızdaki konseptimizin içerisinde yer alan x- Storage dediğimiz konutlarda enerji depolama sistemlerimiz var. Enerji artık yeşil enerjiye doğru geçiş yapıyor. Doğa ve çevre dostu enerji üretmek durumundayız. Bu hepimizin görevi. Burada karşılaşılan en büyük sıkıntılardan bir tanesi güneşten ve rüzgardan elde ettiğimiz enerjinin depolanmasıdır. Çünkü rüzgar ve güneş her zaman yok. Güneş olmadığı zaman ne yapcağız? İşte bu konutlarda enerji depolama sistemi adını verdiğimiz ekiplarımız var. Güneşten elde ettiğimiz enerjiyi, bu sistemde depolayıp, aldığımız enerjinin fazlasını bu cihazlarımızda depoluyoruz. Depoladığımız enerjiyi de gece ya da ihtiyaç olduğu anda, elektriğin kesildiği anlarda ve güneşten enerji elde edemediğmiz anlarda kullanabiliyoruz. Dolayısıyla yenilenebilir enerjinin sürdürülebilirliğini de sağlamış oluyoruz” diye konuştu

 

7 ANA TEKNOLOJİ PLATFORMU İÇİN ÇÖZÜM ÜRETİYOR

 

Eaton Elektrik, “Güç dağıtımı ve devre koruma”, “Zorlu ortamlar için çözümler”, “Aydınlatma ve Güvenlik”, “Yedek Güç koruma”, “Kontrol ve otomasyon”, “Yapısal çözümler ve kablolama araçları” ve “Mühendislik hizmetleri”nden oluşan 7 ana teknoloji platformu için çözüm üretiyor. Eaton, ürün ve hizmetleriyle, artan bilgi depolama ihtiyacını karşılamak üzere veri merkezlerine güç verip, petrol ve gaz sektöründe ihtiyaca yönelik çözümler sunuyor. Üretimde artan otomasyon ihtiyacına yönelik entegre çözümler üretip, daha fazla verimlilik talep eden binalara enerji sağlıyor. Güvenirliği arttıran şebeke modernizasyonu çözümleri sağlayıp, evleri, yaşam alanlarını ve iş yerlerini aydınlatıyor.

 

 

VERİMLİ VE GÜVENLİ ENERJİ ÇÖZÜMLERİ SAĞLIYOR

 

Eaton, enerji tasarruflu çözümleriyle tüm sektörlerde enerjinin daha verimli, güvenli, sürdürülebilir ve etkin olarak yönetilmesine katkı sağlıyor. Enerji yönetim teknolojisi ve hizmetleriyle dünya genelinde 95 bin çalışanıyla 175 ülkede faaliyetlerini sürdüren Eaton, 2016’da elde ettiği 19.7 milyar dolarlık cirosuyla, elektriksel, hidrolik ve mekanik gücü daha verimli, güvenli ve sürdürülebilir enerji çözümleriyle sağlıyor.

 

Haberin galerisi için tıklayınız…