EÜAŞ teknik uzmanları Prüftechnik sertifikalarını aldı

Elektrik Üretim Anonim Şirketi (EÜAŞ) mensubu 16 teknik uzmana özel olarak hazırlanan Uygulamalı Titreşim Ölçümü ve Analiz Eğitimi verildi. Prüftechnik Akademi eğitmeni Yusuf İhtiyaroğlu tarafından verilen eğitim 24-27 Nisan tarihleri arasında Prüftechnik Akademi Merkezinde gerçekleştirildi.

EÜAŞ teknik uzmanları eğitimlerini başarıyla tamamlayarak titreşim analiz uygulamalarında önemli sertifikalar arasında yer alan “Prüftechnik Sertifikası” sahibi oldular.

Prüftechnik’in Ülke Müdürü Ozan Çakıtlı eğitimle ilgili olarak şunları söyledi: “Özellikle belirtmeliyim ki EÜAŞ gibi ülkemizin kurulu gücünün yüzde 25’ine sahip olan bir kurumun bu konuya bu denli önem verdiğini ve ileriye dönük harika projelere başladığını görmek gurur vericiydi. Her şeyin eğitimle başladığını bilen harika bir ekipleri var. Özellikle yapılan her türlü iyileştirmenin, verimlilik artışının doğrudan halka ve sanayiye daha uygun koşullarda enerji satışı yapmak olacağının bilinci ile görevlerini en iyi şekilde yapmaya çalışıyorlar. Onlara bu konuda küçücük bir destek sağlayabildiysek bizim için çok büyük bir mutluluktur.”