TEİAŞ halka arz edilecek

Türkiye Elektrik İletim AŞ’nin (TEİAŞ) özelleştirme kapsamına alınmasına ve halka arz yoluyla özelleştirmeye hazırlık işlemlerine tabii tutulmasına karar verildi. Bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanan 4222 Karar Sayılı Cumhurbaşkanı kararı ile Türkiye Elektrik İletim AŞ’nin (TEİAŞ) halka arz yoluyla özelleştirmeye hazırlık işlemlerine alınmasına karar verildi. Buna göre, TEİAŞ’ın özelleştirme kapsamına alınmasına ve halka arza yönelik olarak özelleştirmeye […]

TEİAŞ halka arz edilecek
Kubilay Aydeğer
  • Yayınlanma3 Temmuz 2021 11:19
  • Güncelleme3 Temmuz 2021 11:25

Türkiye Elektrik İletim AŞ’nin (TEİAŞ) özelleştirme kapsamına alınmasına ve halka arz yoluyla özelleştirmeye hazırlık işlemlerine tabii tutulmasına karar verildi.

Bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanan 4222 Karar Sayılı Cumhurbaşkanı kararı ile Türkiye Elektrik İletim AŞ’nin (TEİAŞ) halka arz yoluyla özelleştirmeye hazırlık işlemlerine alınmasına karar verildi.

Buna göre, TEİAŞ’ın özelleştirme kapsamına alınmasına ve halka arza yönelik olarak özelleştirmeye hazırlık işlemlerine tabi tutulmasına 703 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ilgili maddesi gereğince karar verildi.

Özelleştirme hazırlık işlemleri Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından iş birliği içerisinde yürütülecek.